o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Magda Gessler z rozpaczliwym apelem. "Nie pozwólcie nam umrzeć!"

34
Podziel się

Magda Gessler jest załamana tym, co obecnie dzieje się w naszym kraju. Słynna restauratorka nie ma wątpliwości. Jest przekonana, że wiele biznesów gastronomicznych nie poradzi sobie z nowymi restrykcjami.

Magda Gessler z rozpaczliwym apelem. "Nie pozwólcie nam umrzeć!"
Magda Gessler reaguje na nowe obostrzenia (ONS)
bDmzPEhx

Aktualnie obowiązujące ograniczenia mocno uderzają w branżę gastronomiczną. Na ich mocy restauracje mogą serwować posiłki jedynie na wynos lub na dowóz. Nie ma możliwości, by klienci spożywali dania na miejscu.

W związku z tym obszerny apel wystosowała Magda Gessler. Słynna restauratorka zwraca uwagę na poważny problem i prosi konsumentów o wsparcie.

bDmzPEhz
Apel czwartkowy! Mamy czas rewolucji, ogólnopolskiego Strajku Kobiet wobec krzywdy i złamania naszych praw... Jestem sercem, wspieram... Apel jednak dotyczy tematu, który dotyczy tych, których reprezentuję! Rzucam światło! - pisze Gessler na wstępie.

Później przechodzi do wątku zamkniętych lokali. Jej zdaniem najbardziej oberwie się średnim przedsiębiorcom, a także tym najmniejszym, którzy niejednokrotnie ledwo wiążą koniec z końcem. Obecne restrykcje to dla nich ogromny "cios".

Dostaliśmy od Państwa drugi cios, mocniejszy niż pierwszy. Dostaliśmy go solo. Wyselekcjonowani spośród innych branż, aby zginąć. Najmniejsi i średni przedsiębiorcy pozostawieni na śmierć. Gdzie tu sprawiedliwość, gdy otwarci pozostają duzi, silniejsi, molochy, centra, miejsca, gdzie wszyscy mieszają się jak w jednym garze…? Gdzie pomoc dla gastronomii? - pyta Gessler.
bDmzPEhF

"Branża gastronomiczna powoli umiera"

Stanowisko Gessler jest bardzo mocne. Jej zdaniem obecna sytuacja to przekreślenie tych wszystkich ostatnich lat, kiedy rozkwitała branża gastronomiczna w Polsce.

Branża gastronomiczna powoli umiera... Ginie na Waszych oczach! A tak długo zajęło nam jej zbudowanie. Polska była pusta, bez smaku, bez odwagi, bez kolorów. Pomalowaliśmy ją. Po wielu latach w końcu nadaliśmy jej impuls, energię. Zastąpiliśmy szarość kolorami. Teraz czeka nas powrót do początków... Cofnięcie. Wielu z nas nie podniesie się po drugim zamknięciu. Tak mi żal, tak mi źle... - dodaje restauratorka.

Później pisze, że odbiera setki wiadomości i telefonów. Ludzie żalą się, że nie radzą sobie w tym trudnym czasie. Na koniec Gessler apeluje do konsumentów.

bDmzPEhG
Kochani klienci, nie odwracajcie się od nas! Kupujcie na wynos, na dowóz! Wspierajcie! Nie opuszczajcie tych, którzy potrzebują wsparcia, bo rząd nam nie pomoże. Jesteśmy sami! Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli... Nie pozwalajcie umrzeć! Czas jest zły, niepewny, bolesny. Bądźmy solidarni. Ratujmy polską gastronomię - podsumowuje.
bDmzPEia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Taki tam
3 tyg. temu
Pani Magdo proponuję podnieść ceny za pomidorową w słoiku z 70 na 120 złotych za słoik.
kim
3 tyg. temu
To niech jedzie do swoich restauracji w Kanadzie Anglii lub Izraela
Zosia
3 tyg. temu
Może twoi cię wesprą ajajaj, a poza tym sami możemy sobie ugotować za darmo co chcemy, nazwać co chcemy, niech te kobiety co strajkują u Was kupują bo nie mają czasu na gotowanie. Poza tym obniż ceny zaporowe. Kto widział by tyle takie byle co kosztowała. Prawdziwe półki potrafią świetnie gotować dekorować a wy kradniecie ich przepisy Strajkujące są głodne walczą o wasze macicę więc je nakarm
bDmzPEib
Skandal
3 tyg. temu
A kim jest ta kucharka Gesler, żeby polemizowała z rządem? Po trupach dąży do celu, więc może się doczekać, że w restauracjach ludzie zaczna padać, jak muchy, bo nie będzie już komu zbierać nawet trupów, gdyz pandemia hula na całego. Ale ciemnogródu nic to nie obchodzi, swoje wiedzą i swoje robią.
ccc
3 tyg. temu
Wali mnie to, że nie kupi kolejnego samochodzika czy kolejnej restauracji. Wolę żyć i chciałbym aby nie trzeba było wybierać kto ma żyć a kto nie.
Najnowsze komentarze (34)
Jkl
3 tyg. temu
Po pierwsze, to nie ma żadnej pandemii. Jest ten cyrk bo ludzie przeziębieni i z grypą, badają się wadliwymi testami, które pokarzą wynik dodatni. Po drugie nie tylko gastronomię chcą wykończyć te indywidua z wiejskiej. Rolnicy, branża fitnes, zwykli przedsiębiorcy i wiele innych przedsiębiorstw cierpią tak samo. Po trzecie strajk kobiet, to tylko zasłona dymna, aby odwrócić uwagę zmanipulowanego społeczeństwa od najbardziej istotnych, przepychanych po cichu, ustaw jak choćby ustawa covidowa lub przymus szczepień.
Siara
3 tyg. temu
Słynna resteuratorka????????? Kabaret!!!😊
JAM ŁASICA
3 tyg. temu
A ja proponuje zacząć sprzedawać danie w 5 minut za 2 złote:)
Ewsz
3 tyg. temu
niestety, u pani Gessler niczego bym nie kupiła, bo jej ceny są nieprzyzwoite. Czy w słoiku z rosołem znajdują się opiłki ze złotem.? Pani córka ,chyba pani też mówiła, że jak za drogo, to przeciez trzeba kupować. No i co teraz?
konsument
3 tyg. temu
Przydałoby się jej mniej ze 20 kg.za podjadanie innych restauracji.
konsument
3 tyg. temu
Zaproście teraz Gessler ..niech zrobi wam utarg....jak nie będzie to w papę...
konsument
3 tyg. temu
Bez Gessler branża gastronomiczna sobie poradzi ...Gessler bez tej branży może być tylko ...nadwagą na wypasie.
konsument
3 tyg. temu
Geslerowa nie była na protescie kobiet ..bo robiła flaki...
bDmzPEhT
konsument
3 tyg. temu
Geslerowa;ła ajajjaj będzie sama jadła co wymyśliła ..by uratować kraj.
konsument
3 tyg. temu
Czy żaden sanepid nie zwrócił uwagi na to że Geslerowa kłaki nie ma pod czepkiem-?--czy takie kłaki są dopuszczalne przy gotowaniu i podawaniu -?
konsument
3 tyg. temu
Czekam na Gesler w programach w czepku rękawiczkach i maseczce i w odległości od garów i osób tam pracujących ....jeżeli są .
konsument
3 tyg. temu
Boi się że nikt nie będzie oglądał jej programów ...zostaje jej tylko folia i parówka bez jaj.
Lechita
3 tyg. temu
Kochani, wspomagajcie nas bo nie będę miała za co na narty wyjechać, a ja bez tego żyć nie mogę. Co nie macie pieniędzy, ale to kochani nie problem, można w banku pożyczyć.
koko
3 tyg. temu
restauracje typu gesler powinni pozamykać z urzędu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić