o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Plotka z Wuhan. Całe Chiny o tym trąbią

179
Podziel się

W Chinach szerzą się plotki na temat źródeł pandemii. Wiadomo, że zaczęła się w Wuhan, ale niektórzy w Państwie Środka podważają dotychczasową teorię na temat sposobu, w jaki wirus przeniósł się na ludzi.

Plotka z Wuhan. Całe Chiny o tym trąbią
(Edwin Remsberg, VWPics)
bDphZSBN

Niedawne kontrole wykazały obecność koronawirusa na opakowaniach chińskich mrożonek. Wywołało to dyskusję na temat źródeł tego, co się działo pod koniec ubiegłego roku w Wuhan, a potem rozprzestrzeniło na cały świat. Część chińskich komentatorów podkreśla teraz, że źródłem pandemii może być łańcuch dostaw owoców morza.

Odkryli źródło pochodzenia koronawirusa? Winne mają być importowane mrożonki

Jak podaje chińska rządowa gazeta "Global Times", koronawirus może przetrwać na opakowaniach mrożonek. W jego rozprzestrzenianiu udział mają pracownicy przemysłu spożywczego, którzy nie mają zapewnionych odpowiednich środków ochronnych. Rodzi to podejrzenia, że wirus może przenosić się na duże odległości, korzystając z łańcuchów dostaw mrożonych produktów.

bDphZSBP

Część chińskich naukowców uważa, że za wybuch epidemii może być odpowiedzialny przemysł spożywczy. Nie ma jednak żadnych dowodów na potwierdzenie tej teorii. Jej przeciwnicy podkreślają, że nie jest możliwe, aby dostawy mrożonek wywołały tak dużą liczbę infekcji w Wuhan.

W raporcie dotyczącym mrożonych produktów zaznaczono, jeśli osoba pracująca w branży mrożonych produktów jest zakażona koronawirusem, wirus może zanieczyścić powierzchnie robocze i opakowania żywności. Oznacza to, że może łatwo się rozprzestrzeniać na duże odległości. Naukowcy opracowali zalecenia dla całej branży, dotyczące produkcji, załadunku, transportu, przechowywania i sprzedaży.

Raport uwzględnia także wytyczne dla osób zajmujących się obróbką żywności. Według chińskich naukowców pracownicy sektora spożywczego powinni nosić odzież ochronną, używać masek i rękawic. Powinni mieć również specjalne gogle ochronne.

Yang Zhanqiu z wydziału medycznego na Uniwersytecie w Wuhan stwierdził, że możliwe jest, że importowane owoce morza spowodowały wybuch epidemii. Miały być bowiem sprzedawane na targu Huanan w centrum Wuhan.

bDphZSBV
Nie znaleźliśmy łańcucha infekcji, który wskazywałby, że wirus przenosił się z nietoperzy na ludzi. Należy przeprowadzić dalsze badania, aby prześledzić łańcuch infekcji obejmujący inne zwierzęta i organizmy wodne – powiedział Zhanqiu.

Mrożonki źródłem pandemii? Nie ma na to dowodów

Według danych statystycznych Chińskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przebadano około 3 miliony opakowań mrożonej żywności. Tylko 22 próbki wykazały obecność koronawirusa. Każda z nich zawierała niewielką liczbę białek patogenu.

Profesor biomedycyny na Uniwersytecie w Hongkongu Jin Dongyan ocenił, że nie jest możliwe, aby mrożone produkty były źródłem epidemii na masową skalę.

bDphZSBW
Jeśli założymy, że importowana mrożona żywność spowodowała wybuch epidemii w Wuhan w grudniu 2019 r., to muszą istnieć dowody na wybuch epidemii w krajach lub regionach, z których w tym czasie importowaliśmy skażoną żywność. Przebieg epidemii w tych krajach powinien być podobny do przebiegu epidemii w Wuhan – stwierdził Dongyan.

Główny epidemiolog CDC Wu Zunyou, ocenił, że aby móc odnaleźć źródło koronawirusa, wymagane są dalsze badania. Stwierdził, że choć dochodzenie wykazało przypadki COVID-19 na produktach sprzedawanych na targu Huanan w Wuhan, za wcześnie jest jeszcze na wyciąganie wniosków.

Potrzebujemy dokładnych danych, aby móc zawyrokować – stwierdził WU, cytowany przez "Global Times".
bDphZSBX

Obejrzyj także: Jak prawidłowo zamrażać produkty?

bDphZSCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
adam
miesiąc temu
byl juz pancernik zakazony i zrodlem pandemi potem byl nietoperz bedzie swinka morska ...ale tu nie o to ....winowajca smierci milionow sa Chiny ,ktore pograzyly inne kraje w zapasc gospodarcza i jedynym krajem ktory zarobil miliardy na rozprzestrzeniu wirusa ...ludzkosc znaczy debilizm =zamiast wprowadzic embargo na chinskie produkty kupowali setki milionow masek i respiratorow niespelniajacych jakichkolwiek standardow -czlowiek przegral a chinska gospodarka wygrala
Janko87
miesiąc temu
To jest 3 wojna światowa !!! To nie rakiety czy inne rzeczy to jest strach ludzi ! Jest niby choroba,brak leku a już mają szczepionki NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ TO MASOWE ZABIJANIE LUDZI I STERYLIZACJA.
Ash Ketchum
miesiąc temu
Winni są chińscy naukowcy z różnych laboratoriów, ponieważ to właśnie oni stworzyli tego wirusa ponieważ wirus w mrożonkach czy innych spożywczych produktach mógł już być zauważony już kilka lat temu.A więc ani mrożonki ani owoce morza ani nietoperze tylko CZŁOWIEK.
bDphZSCr
Norek
miesiąc temu
Mamy dość chin zniszczyli wszystko!!!!
Yota🙉
miesiąc temu
Na razie pewne jest tylko jedno , źe wirus „ urodził „ się w Chinach i stamtąd został wyeksportowany na resztę świata , a czy poprzez ludzi czy chińskie towary to w tej chwili nie jest takie ważne. Teraz najpilniejsza sprawą jest skuteczne lekarstwo i szczepionka jak przed laty na ospę. Potem można zajmować się genezą jego powstania , szukaniem winnych , procedurami bezpieczeństwa na przyszłość , odszkodowaniami itp.
Najnowsze komentarze (179)
janek
2 tyg. temu
Kto wierzy w to co mowia naukowcy z Hongkongu to napewno juz choruje na COV-19.
anty NWO
4 tyg. temu
Przecież oni to celowo zrobili s teraz głupa palą bo sie wydało ze to nie pancernik czy inny nietoperz
msa
miesiąc temu
wirus powstal z fetoru maotsetunga,ktory jeszcze do dzis unosi sie w atmosferze.
ping pong
miesiąc temu
jak był Sars z 10 lat temu to w Chinach szybko go zdlawiono ,a obecny to 3MC trzymali w tajemnicy nie in formowali swiata ,jaki z tego wniosek? a taki ze probowali stlamsic epidemie po cichu bo wypuscili z laboartorium virusa i wymknal sie z pod kontroli
Nietoperz
miesiąc temu
Nietoperze powinny nosić maseczki.
europejkal
miesiąc temu
Chcący, czy niechcący to Chiny wywołały pandemię wirusem, którego są właścicielem, a właściciel odpowiada za wszystkie szkody wyrządzone przez jego własność! Chiny powinny za darmo produkować maseczki dla całego świata, a nie zarabiać jeszcze na ich eksporcie?! W ten sposób pandemie "chinki" nigdy się nie skończą?
logika
miesiąc temu
Wymyślają cudeńka, aby ktoś nie pomyślał o najprostszej i najkrótszej drodze z laboratorium na targ? W Chinach jest kilkadziesiąt takich miast jak Wuhan, a pandemia zaczęła się w Wuhan,koło którego działa jedyne takie laboratorium wirusologiczne w Chinach?
Neoprowokacja
miesiąc temu
Winny szuka winnych, wśród niewinnych. Będą tak długo szukać, aż znajdą dowód, na Tajwanie.
bDphZSCj
jarko
miesiąc temu
Nietoperze powinny nosić maseczki, a łuskowce - przyłbice. Dopiero wtedy pandemia się skończy.
Udo
miesiąc temu
Na 100% amerykanie sa odpowiedzialni za tego wirusa. Wiecznie im wazystkiego malo. Wszystko co zlego dzieje sie na swiecie jest za sprawa amerykanow - czytaj amerykanskich zydow. Zydzi to studnia bez dna
Lena
miesiąc temu
Chiny to tylko przykrywka. Przecież zawsze ktoś musi być winny i trzeba znaleźć kozła ofiarnego.
Adam
miesiąc temu
W Polsce i na świecie zapanowała nowa technika kłamstw. Teraz potrzebna jest nasza mądrość by umieć rozpoznawać kłamstwo od prawdy. W sumie jest tak.malo prawdy,że prawie wszystko.jest kłamstwem Jeszcze warto wiedzieć że kiedy ktoś kłamie to.ma w tym ukryty cel. Z jaki cel może mieć władza? Oczywiście zniewolenie ludzi. Są niestety tacy co ciągle wierzą w te brednie i oglądają telewizję jakby tam można było.cos wartościowego usłyszeć. Tylko propaganda i wspieranie kolejnych kłamstw. Bo jesli to samo.klamstwo powiela się w kilku telewizjach ,to ludzie mają myśleć, że musi w tym być jakaś prawda,a tak wcale nie jest. Są kłamstwa, które mają działać chwilowo,żeby potem ogłosić kolejne kłamstwa wzmacniające poprzednie. To.nazywa się uwiarygadnianie kłamstw propagandowych. Nie dajcie się oszukiwać,nie dajcie się poniżać. To też jest cel tej władzy.
Obserwaror
miesiąc temu
Nikt nie proponuje zakazania eksperymentów z wirusami i bronią biologiczną. Takie laboratoria są w USA, w Kandzie Niemczech, Chinach, na Ukrainie. A nawet zakładając, że nie nie jest to celowe działanie a zwykły ludzki błąd to eksperymenty trwają w najlepsze
Andy
miesiąc temu
Kiedy wreszcie w Polsce będą kary za fałszowanie dokumentacji medycznej. Dlaczego że zmarłych na inne choroby robi się nagle chorych na koronawirusa. Czemu zmusza się ludzi do rzeczy które są nieprawdą.???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić