o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Plotka z Wuhan. Całe Chiny o tym trąbią

179
Podziel się

W Chinach szerzą się plotki na temat źródeł pandemii. Wiadomo, że zaczęła się w Wuhan, ale niektórzy w Państwie Środka podważają dotychczasową teorię na temat sposobu, w jaki wirus przeniósł się na ludzi.

Plotka z Wuhan. Całe Chiny o tym trąbią
(Edwin Remsberg, VWPics)
bECBYmAB

Niedawne kontrole wykazały obecność koronawirusa na opakowaniach chińskich mrożonek. Wywołało to dyskusję na temat źródeł tego, co się działo pod koniec ubiegłego roku w Wuhan, a potem rozprzestrzeniło na cały świat. Część chińskich komentatorów podkreśla teraz, że źródłem pandemii może być łańcuch dostaw owoców morza.

Odkryli źródło pochodzenia koronawirusa? Winne mają być importowane mrożonki

Jak podaje chińska rządowa gazeta "Global Times", koronawirus może przetrwać na opakowaniach mrożonek. W jego rozprzestrzenianiu udział mają pracownicy przemysłu spożywczego, którzy nie mają zapewnionych odpowiednich środków ochronnych. Rodzi to podejrzenia, że wirus może przenosić się na duże odległości, korzystając z łańcuchów dostaw mrożonych produktów.

bECBYmAD

Część chińskich naukowców uważa, że za wybuch epidemii może być odpowiedzialny przemysł spożywczy. Nie ma jednak żadnych dowodów na potwierdzenie tej teorii. Jej przeciwnicy podkreślają, że nie jest możliwe, aby dostawy mrożonek wywołały tak dużą liczbę infekcji w Wuhan.

W raporcie dotyczącym mrożonych produktów zaznaczono, jeśli osoba pracująca w branży mrożonych produktów jest zakażona koronawirusem, wirus może zanieczyścić powierzchnie robocze i opakowania żywności. Oznacza to, że może łatwo się rozprzestrzeniać na duże odległości. Naukowcy opracowali zalecenia dla całej branży, dotyczące produkcji, załadunku, transportu, przechowywania i sprzedaży.

Raport uwzględnia także wytyczne dla osób zajmujących się obróbką żywności. Według chińskich naukowców pracownicy sektora spożywczego powinni nosić odzież ochronną, używać masek i rękawic. Powinni mieć również specjalne gogle ochronne.

bECBYmAJ

Yang Zhanqiu z wydziału medycznego na Uniwersytecie w Wuhan stwierdził, że możliwe jest, że importowane owoce morza spowodowały wybuch epidemii. Miały być bowiem sprzedawane na targu Huanan w centrum Wuhan.

Nie znaleźliśmy łańcucha infekcji, który wskazywałby, że wirus przenosił się z nietoperzy na ludzi. Należy przeprowadzić dalsze badania, aby prześledzić łańcuch infekcji obejmujący inne zwierzęta i organizmy wodne – powiedział Zhanqiu.

Mrożonki źródłem pandemii? Nie ma na to dowodów

Według danych statystycznych Chińskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przebadano około 3 miliony opakowań mrożonej żywności. Tylko 22 próbki wykazały obecność koronawirusa. Każda z nich zawierała niewielką liczbę białek patogenu.

bECBYmAK

Profesor biomedycyny na Uniwersytecie w Hongkongu Jin Dongyan ocenił, że nie jest możliwe, aby mrożone produkty były źródłem epidemii na masową skalę.

Jeśli założymy, że importowana mrożona żywność spowodowała wybuch epidemii w Wuhan w grudniu 2019 r., to muszą istnieć dowody na wybuch epidemii w krajach lub regionach, z których w tym czasie importowaliśmy skażoną żywność. Przebieg epidemii w tych krajach powinien być podobny do przebiegu epidemii w Wuhan – stwierdził Dongyan.

Główny epidemiolog CDC Wu Zunyou, ocenił, że aby móc odnaleźć źródło koronawirusa, wymagane są dalsze badania. Stwierdził, że choć dochodzenie wykazało przypadki COVID-19 na produktach sprzedawanych na targu Huanan w Wuhan, za wcześnie jest jeszcze na wyciąganie wniosków.

bECBYmAL
Potrzebujemy dokładnych danych, aby móc zawyrokować – stwierdził WU, cytowany przez "Global Times".

Obejrzyj także: Jak prawidłowo zamrażać produkty?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBYmBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
antytyran
9 miesięcy temu
dosyć tych Chin!
Donk
9 miesięcy temu
Mrożona żywność z laboratorium w Wuhan.
janek
10 miesięcy temu
Kto wierzy w to co mowia naukowcy z Hongkongu to napewno juz choruje na COV-19.
bECBYmBf
anty NWO
11 miesięcy temu
Przecież oni to celowo zrobili s teraz głupa palą bo sie wydało ze to nie pancernik czy inny nietoperz
msa
11 miesięcy temu
wirus powstal z fetoru maotsetunga,ktory jeszcze do dzis unosi sie w atmosferze.
Nietoperz
11 miesięcy temu
Nietoperze powinny nosić maseczki.
logika
11 miesięcy temu
Wymyślają cudeńka, aby ktoś nie pomyślał o najprostszej i najkrótszej drodze z laboratorium na targ? W Chinach jest kilkadziesiąt takich miast jak Wuhan, a pandemia zaczęła się w Wuhan,koło którego działa jedyne takie laboratorium wirusologiczne w Chinach?
Neoprowokacja
11 miesięcy temu
Winny szuka winnych, wśród niewinnych. Będą tak długo szukać, aż znajdą dowód, na Tajwanie.
jarko
11 miesięcy temu
Nietoperze powinny nosić maseczki, a łuskowce - przyłbice. Dopiero wtedy pandemia się skończy.
Udo
11 miesięcy temu
Na 100% amerykanie sa odpowiedzialni za tego wirusa. Wiecznie im wazystkiego malo. Wszystko co zlego dzieje sie na swiecie jest za sprawa amerykanow - czytaj amerykanskich zydow. Zydzi to studnia bez dna
Lena
11 miesięcy temu
Chiny to tylko przykrywka. Przecież zawsze ktoś musi być winny i trzeba znaleźć kozła ofiarnego.
Adam
11 miesięcy temu
W Polsce i na świecie zapanowała nowa technika kłamstw. Teraz potrzebna jest nasza mądrość by umieć rozpoznawać kłamstwo od prawdy. W sumie jest tak.malo prawdy,że prawie wszystko.jest kłamstwem Jeszcze warto wiedzieć że kiedy ktoś kłamie to.ma w tym ukryty cel. Z jaki cel może mieć władza? Oczywiście zniewolenie ludzi. Są niestety tacy co ciągle wierzą w te brednie i oglądają telewizję jakby tam można było.cos wartościowego usłyszeć. Tylko propaganda i wspieranie kolejnych kłamstw. Bo jesli to samo.klamstwo powiela się w kilku telewizjach ,to ludzie mają myśleć, że musi w tym być jakaś prawda,a tak wcale nie jest. Są kłamstwa, które mają działać chwilowo,żeby potem ogłosić kolejne kłamstwa wzmacniające poprzednie. To.nazywa się uwiarygadnianie kłamstw propagandowych. Nie dajcie się oszukiwać,nie dajcie się poniżać. To też jest cel tej władzy.
Obserwaror
11 miesięcy temu
Nikt nie proponuje zakazania eksperymentów z wirusami i bronią biologiczną. Takie laboratoria są w USA, w Kandzie Niemczech, Chinach, na Ukrainie. A nawet zakładając, że nie nie jest to celowe działanie a zwykły ludzki błąd to eksperymenty trwają w najlepsze
bECBYmAX
Andy
11 miesięcy temu
Kiedy wreszcie w Polsce będą kary za fałszowanie dokumentacji medycznej. Dlaczego że zmarłych na inne choroby robi się nagle chorych na koronawirusa. Czemu zmusza się ludzi do rzeczy które są nieprawdą.???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić