aktualizacja 

Mają powstrzymać wroga. Pierwsza partia trafiła już do Ukrainy

Trwa dwunasty dzień wojny w Ukrainie. Minionej nocy rosyjskie wojska przeprowadziły kolejne ataki na oblężone miasta. Tymczasem "Visegrad 24" informuje, że łotewska odlewnia metali rozpoczęła produkcję kolczatek do przebijania opon, które trafią do Ukrainy.

Mają powstrzymać wroga. Pierwsza partia trafiła już do Ukrainy
Łotewska odlewnia metali rozpoczęła produkcję kolczatek, które trafią do Ukrainy (Twitter)

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już dwunasty dzień. Ukraińskie media informują, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 marca, rosyjscy żołnierze ponownie ostrzelali południową część Mikołajowa oraz Charków.

Nie wybaczymy setek i setek ofiar, tysięcy i tysięcy cierpień. I Bóg nie wybaczy - powiedział w ostatnim przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Pomoc dla Ukrainy napływa niemal z całego świata. Na twitterowym koncie "Visegrad 24" poinformowano, że łotweska odlewnia metali rozpoczęła produkcję kolczatek do przebijania opon. Pierwsza partia narzędzi trafiła już do Ukrainy.

Odlewnia metali na Łotwie rozpoczęła produkcję kolczatek do przebijania opon i wysłała pierwszą partię na Ukrainę, która ma być użyta przeciwko rosyjskim pojazdom. Wszyscy w Europie Środkowo-Wschodniej robią, co mogą, aby pomóc Ukrainie - informuje "Visegrad 24".

Kolczatka to rodzaj zapory przeznaczonej do wstrzymywania i niszczenia wszelkich środków transportowych przeciwnika, w postaci kolców zestawionych gwiaździście w taki sposób, aby przynajmniej jeden skierowany był w górę. Inna wersja to ustawiony w poprzek drogi rząd kolców w kształcie grzebienia, zwykle z możliwością podnoszenia go lub chowania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Pomoc na granicy. Niesamowity gest koła gospodyń wiejskich
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić