Majówka 2021. Długi weekend wyjątkowo... krótki. Ile dni wolnego?

1

Jeżeli ktoś liczył na dłuższy odpoczynek podczas majówki 2021, to mocno się przeliczył. Wszystko dlatego, że tym razem długi weekend majowy będzie długi tylko z nazwy. Kalendarz ułożył się wyjątkowo niekorzystnie.

Majówka 2021. Długi weekend wyjątkowo... krótki. Ile dni wolnego?
Majówka 2021 będzie krótka (Getty Images)

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami. Niestety, w tym roku długi weekend majowy jest... dość krótki! Wszystko dlatego, że kalendarz nie ułożył się zbyt dobrze.

1 maja (Święto Pracy) wypada w sobotę. Święto Konstytucji 3 maja obchodzić będziemy natomiast w poniedziałek.

To sprawia, że majówka 2021 potrwa zaledwie trzy dni (od soboty do poniedziałku). Nie będzie zatem szans na dłuższy odpoczynek. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna majówka upłynie w mgnieniu oka.

Mimo wszystko może dobrze się stało, że tak krótki weekend majowy przypada akurat w tym roku? Możliwości spędzenia wolnego czasu są przecież mocno ograniczone, a wszystko za sprawą pandemii koronawirusa.

Majówka 2021. Ograniczenia w handlu

Warto mieć na uwadze to, że zarówno w sobotę 1 maja, jak i w niedzielę 2 maja oraz w poniedziałek 3 maja sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Warto wspomnieć, że najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 27 czerwca. W tym roku przewidziane są jeszcze trzy takie niedziele: 29 sierpnia, 12 grudnia oraz 19 grudnia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić