Majówka 2022. Czy 1 i 3 maja musisz iść na mszę?

124

Majówka 2022 składa się z trzech świąt. 1 maja przypada Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi, natomiast 3 maja celebrować będziemy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Kiedy trzeba iść do kościoła?

Majówka 2022. Czy 1 i 3 maja musisz iść na mszę?
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Majówka 2022 to trzy święta dzień po dniu. 1 maja celebrować będziemy Święto Pracy. 2 maja wypada Święto Flagi, a 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja.

1 i 3 maja to dni wolne od pracy. 2 maja co do zasady jest natomiast normalnym dniem pracującym. Ci, którzy chcieli mieć długi weekend, musieli zatem wypełnić wniosek urlopowy.

Czy 1 maja trzeba iść na mszę świętą? Tego dnia w Kościele obchodzone jest święto św. Józefa Rzemieślnika. Nie jest to jednak święto nakazane, więc nie ma konieczności uczestnictwa w nabożeństwie.

Warto jednak pamiętać o tym, że w 2022 roku 1 maja wypada w niedzielę. I to właśnie z tego tytułu obecność w kościele jest obowiązkowa.

Czy 3 maja trzeba iść do kościoła?

3 maja w Kościele celebrowana jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W 1920 roku papież Benedykt XV, na prośbę polskiego episkopatu, ustanowił ten dzień świętem w Polsce.

Co to oznacza? Otóż 3 maja katolicy w naszym kraju mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Reasumując, do kościoła trzeba iść zarówno 1, jak i 3 maja.

Zobacz także: Prognoza na majówkę. "Pogoda będzie zachęcać do wyjścia"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić