Makabra w żwirowni. Ciężarówki zgniotły pracownika

11

Policjanci z Bytowa wyjaśniają okoliczności koszmarnego wypadku, do którego doszło w żwirowni w Ostrowitem w gminie Lipnica. 31-letni mężczyzna w wyniku stoczenia się jego pojazdu został przygnieciony do innego unieruchomionego TIR-a.

Makabra w żwirowni. Ciężarówki zgniotły pracownika
Policjanci z Bytowa wyjaśniają okoliczności koszmarnego wypadku, do którego doszło w żwirowni w Ostrowitem w gminie Lipnica. (Policja)

Do wypadku doszło w ubiegły czwartek. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że pojazd ciężarowy marki Scania z naczepą stoczył się i przygniótł mężczyznę do innego unieruchomionego TIR-a. Poszkodowany to 31-letni kierowca Scanii z naczepą, mieszkający w gminie Chojnice. Mężczyznę w ciężkim stanie transportował do szpitala śmigłowiec LPR.

Z ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia prawdopodobnie przyczynił się niesprawny układ hamulcowy naczepy.

W trakcie szczegółowych oględzin okazało się, że najprawdopodobniej do zderzenia mógł przyczynić się niesprawny układ hamulcowy naczepy. Niestety w związku ze zdarzeniem jedna osoba została ranna, a na miejsce zadysponowany został helikopter pogotowia ratunkowego - mówi Damian Chamier Gliszczyński pełniący obowiązki oficera prasowego bytowskich policjantów, cytowany przez "Dziennik Bałtycki".

Pracujący na miejscu śledczy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdów. Czynności na miejscu wykonywali również przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego z Gdańska.

Zobacz także: Nagranie z koszmarnego wypadku w Krakowie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić