Skandal w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Kobieta rozebrała się i opluła księdza

1751

Świadkowie twierdzą, że w Bazylice Mariackiej w Krakowie podczas mszy młoda kobieta rozebrała się i opluła księdza. Podobno dwudziestolatka już wcześniej zakłócała nabożeństwa. Teraz może usłyszeć zarzuty m.in. obrażania uczuć religijnych.

Skandal w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Kobieta rozebrała się i opluła księdza
Kraków. Kobieta zakłóciła nabożeństwo (Wikimedia Commons)

Jak wynika z relacji świadków, około 20-letnia kobieta rozebrała się do naga w Bazylice Mariackiej podczas trwania nabożeństwa. Miała też podobno opluć księdza, na oczach wszystkich wiernych.

Kraków. Kobieta rozebrała się na mszy i opluła księdza

Do wydarzenia doszło około godziny 9:00 rano w środę. Krakowska straż miejska otrzymała zawiadomienie o incydencie od kościelnego bazyliki.

Kobieta trafiła w ręce policji. Gdy pojawił się patrol, zatrzymana podobno była spokojna i nie stawiała oporu.

W czwartek rozpoczną się czynności procesowe w sprawie - poinformowała PAP małopolska policja. Kobieta może usłyszeć zarzut utrudniania prowadzenia mszy świętej lub obrażania uczuć religijnych, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków - wskazała policja w rozmowie z PAP

Podobno to nie pierwszy taki incydent w wykonaniu tej osoby. Dziewczyna miała od kilku dni pojawiać się krakowskiej bazylice i już kilkukrotnie przerywać mszę kontrowersyjnym zachowaniem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: "Małżeństwo osób tej samej płci jest złe". Komentarz decyzji Watykanu
Autor: SSŃ
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić