Makabryczna "rozrywka" na profilu Pawłowicz. "Wrażliwi nie powinni tu zaglądać"

66

Krystyna Pawłowicz wdała się w dyskusję w komentarzach na Twitterze. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie temat rozmowy. Dotyczyła ona kontrowersyjnego filmu. Niektórzy wyrazili oburzenie, a sama sędzia Trybunału Konstytucyjnego skwitowała, że "wrażliwi nie powinni tu zaglądać".

Makabryczna "rozrywka" na profilu Pawłowicz. "Wrażliwi nie powinni tu zaglądać"
Krystyna Pawłowicz wdała się w dyskusję na temat filmu o kanibalizmie. Jej reakcja zaskoczyła internautów (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Zaczęło się od tego, że użytkownik Twittera o nicku Eric00001989 przytoczył wpis anonimowej internautki. Szukała ona tytułu filmu, którego zwiastun mignął jej w trakcie wieczornego oglądania telewizji. Chodziło o kontrowersyjną produkcję z motywem kanibalizmu.

Jedną z osób, które skomentowały post, była Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego odpisała krótko: - Idź się leczyć - stwierdziła, a później dodała, że nie kieruje tych słów do "Erica", tylko do autorki przytoczonego przez niego wpisu.

Pani profesor, fajnych ma pani znajomych. Proszę mi wierzyć, naprawdę wyżej panią ceniłem. Pokaż mi swoich znajomych, a powiem ci, kim jesteś – odpisał Pawłowicz jeden z użytkowników Twittera.
Zobacz także: Zobacz też: Giertych wspomina o swojej decyzji ws. Pawłowicz. "Nie może pełnić tak ważnej funkcji"

Pawłowicz pospieszyła z wyjaśnieniem, że autorka tych słów nie jest jej znajomą. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego wytłumaczyła internaucie, że regularnie komentuje kontrowersyjne treści, a na prowadzony przez nią profil nie powinny wchodzić osoby o słabych nerwach oraz pozbawione dystansu.

Przecież ta osoba z żółtego wpisu [cytat internautki został zamieszczony na grafice na żółtym tle - przyp. red.] nie jest moim znajomym! Komentujemy tu, głównie żartobliwie, takie idiotyczne cudze wpisy jak ten na żółtym tle. Niepotrzebnie się pan denerwuje, tu jest profil nie dla wszystkich, a dla osób o silniejszych nerwach i odporności oraz z poczuciem humoru – wyjaśniła Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Wyjaśnienia Krystyny Pawłowicz nie uspokoiły wszystkich internautów. Jeden z uczestników dyskusji zwrócił uwagę, że jego osobiście wpis o filmie nie rozbawił, lecz przeraził.

(...) Eric00001989 nigdzie nie pisze ani nawet nie daje do zrozumienia, że pokazywane przez nią przecież patologie są "rozrywką okej". Pokazuje jedynie te mentalne "końce internetów". Wrażliwi i ze słabym poczuciem humoru i dystansu do świata nie powinni tu zaglądać – stwierdziła Pawłowicz.
Pan Eric00001989 pokazuje tylko, jak termometr, że tacy zaburzeni ludzie są. Przecież samo pokazanie jest formą szyderstwa, politowania, a nie żadnej promocji - dodała.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić