Aniela Siwek| 

Makabryczne odkrycie na Śląsku. Ciało 5-letniego dziecka w śmieciach

383

5-letnia Eliza została znaleziona przez policję w kojcu pełnym śmierci. Niepełnosprawne dziecko zostało zamordowane przez własnych rodziców Damiana Cz. oraz Karolinę G. Na rozprawie nie pojawiła się matka dziewczynki, ponieważ odmówiła wyjścia z celi na rozprawę.

Makabryczne odkrycie na Śląsku. Ciało 5-letniego dziecka w śmieciach
(Getty Images)

5-letnia Eliza była osobą niepełnosprawną. Miała porażenie czterokończynowe oraz poważne schorzenia układu nerwowego. Zmarła w wyniku zagłodzenia i licznych zaniedbań. Badania wykazały zanik tkanki mięśniowej.

W chwili zgonu dziewczynka była odwodniona, miała zanik tkanki podskórnej, a także mięśniowej. Dodatkowo dziecko w ogóle nie opuszczało mieszkania, nie podawano mu też leków - mówi prokurator Paweł Nikiel z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Dziewczynka zmarła w październiku 2017 roku w Bielsku-Białej. Policję wezwał lekarz, który był przerażony stanem zwłok. Eliza miała leżeć w kojcu, w którym zalegały śmieci. Warunki w mieszkaniu pary były zatrważające, przy łóżeczku ich drugiej córki znaleziono półmetrowy stos niedopałków.

Zobacz także: "To jest obrzydliwe". Ostra reakcja Roberta Biedronia na pytania o dzieci

Rodzice nie utrzymywali kontaktu z rodziną i sąsiadami. Eliza umierała powoli przez kilka miesięcy i nikt nie zdawał sobie sprawy z jej istnienia. Nie wiedział nawet MOPS, ponieważ Karolina G. i Damian Cz. nigdy się tam nie zgłosili po pomoc.

Sekcja zwłok wykazała, że Eliza zmarła na zapalenie płuc, którego nikt nie leczył. Rodzice dziewczynki zostali oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a także znęcanie się nad drugą córką.

W czwartek 25 czerwca ruszył proces w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach. Na sali znalazł się jedynie ojciec 5-letniej Elizy, ponieważ matka odmówiła wyjścia z celi. Prokuratura walczy o podwyższenie wyroku dla obojga rodziców. Wcześniej zostali skazani na 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić