Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Makabryczne odkrycie w starej szkole. 215 dziecięcych ciał

62
Podziel się

To odkrycie potwierdziło najgorsze podejrzenia. 215 dziecięcych ciał ukrytych na terenie szkoły Kamloops Indian Residential School w Kanadzie. Choć od makabry minęły lata, mieszkańcy jeszcze długo nie zapomną o wyrządzonej im krzywdzie.

Makabryczne odkrycie w starej szkole. 215 dziecięcych ciał
Kamloops Indian Residential School. (Wikimedia Commons)
bETGqvSd

Dramat rozegrał się w Kanadzie. Szkoła Indian Residential School w Kamloops była jedną z tych placówek, gdzie przymusowo wysyłano każdego rdzennego mieszkańca Kanady czyli członków Pierwszych Narodów (Indianie, Inuici, Metysi). I tam rozgrywało się piekło, które ciągnęło się przez dziesiątki lat.

Prześladowania tubylczej ludności Kanady to temat, który mrozi krew w żyłach do dziś. Niestety na jaw wyszła kolejna dramatyczna prawda. Po latach okazało się, że w szkole z internatem w Kamloops kryje się 215 dziecięcych szczątków. Najmłodsze ofiary miały po 3 lata.

bETGqvSf
Wiadomość o znalezieniu szczątków w starej szkole w Kamloops, łamie mi serce - to bolesne wspomnienie tego mrocznego i haniebnego rozdziału w historii naszego kraju. Myślę o wszystkich, których dotknęła ta okropna wiadomość. Jesteśmy tu dla Was - napisał premier Kanady Justin Trudeau na Twitterze.

Powody śmierci mogły być różne. Przemoc, wykorzystywanie seksualne, choroby. Dzieci w placówkach przeżywały istne piekło, a rodziny nie były informowane ani o śmierci, ani o ich dalszych losach. Odkrycie szczątek części społeczności Tk'emlúps te Secwépemc w południowej części Kolumbii Brytyjskiej pomoże rozwiązać dawne tajemnice i uczcić pamięć przodków, którzy byli nieludzko prześladowani.

Siedmiu z nas (rodzeństwa przyp. red.) chodziło w tym samym czasie, do tej samej szkoły, do której chodzili też nasi rodzice. Nie mieliśmy wyboru, takie było prawo. Mogę sobie tylko wyobrazić, co moja mama i tata czuli, gdy nas tam wysyłali. Wiedzieli, co nas czeka - wspomina Harvey McLeod w rozmowie z CNNCi, który pod koniec lat 60. spędził dwa lata w tej szkole.
bETGqvSl

W 2015 roku Kanadyjska Komisja Prawdy i Pojednania opublikowała raport szczegółowo opisujący niszczącą spuściznę krajowego systemu szkół z internatem. Tysiące dzieci, głównie rdzennych Indian, było zabieranych od rodziców i zmuszonych do uczęszczania do takich szkół. Raport ujawnił dziesiątki lat fizycznego, seksualnego i emocjonalnego wykorzystywania dzieci w instytucjach rządowych i kościelnych.

Komisja szacuje, że ponad 4000 dzieci zmarło w szkołach z internatem przez kilka dziesięcioleci z powodu zaniedbań i przemocy. Jednak wg końcowego raportu nie jest to oficjalna i pewna liczba ofiar. Odkrycie szczątków w szkole w Kamloops jest dowodem na to, jak wiele makabrycznych tajemnic jest jeszcze do odkrycia.

Zobacz także: Tajna stacja meteorologiczna nazistów [Pixel]
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGqvSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Lewak
5 miesięcy temu
Szkoła anglikańska.
M89
6 miesięcy temu
Mieszkalem w landzie 3 lata ... to kraj zdobyty przez fra-ang... wybili kogo się dało a teraz ściagają tam ciapatych nie wiem poco!! Brudasów mnóstwo syf i mogiła ... chyba za daleko to doszło .....
Asia
6 miesięcy temu
Przykro czytać o takiej tragedii.
bETGqvSH
zgred
6 miesięcy temu
A mówią ,że demokracja jest taka piękna - już idziemy tą drogą ?
afrykaner
6 miesięcy temu
gdyby tak pokopać w polskich klasztorach ciekawe ile szkieletów dzieci by znaleźli?
Szum
6 miesięcy temu
Szkoła to jezuicki pomysł na edukacje biedoty, wykorzystywanej na różne sposoby. To przekleństwo świata chrześcijańskiego . Model przejęli bardzo chętnie komuniści by mieć swoich żywicieli.
DAN.338
6 miesięcy temu
Przecież to typowa szkoła eksterminacji, wymyślona i wpowadzona w życie czyli czyn ... przez BRYTOLI czyli Anglików . Obozy koncentacyjne w Afryce czy też nazywane inaczej, czyli jako tzw. szkoły integracyje dla rdzennych mieszkańców w Kanadzie lub aboygenów w Australii. ANGOLE to jednak .... no własnie kto ?
ateista
6 miesięcy temu
Zapewne szkoła katolicka prowadzona przez siostry...
natives
6 miesięcy temu
Choc to odkrycie to fakt, narazie nie wiadomo czy to nie rezultat jakiejś pandemi, ospy, odry, gruźlicy lub cholery. Ale sensacja już jest i dalsze wyłudzanie pieniędzy of rządu w ramach niekończącego się zadośćuczynienia zaraz nastąpi.
Refleksja.
6 miesięcy temu
A Ojciec Rydzyk już w tym czasie w Kanadzie nadawał, czy jeszcze nie, tylko wbijał się później w poglądy the next generation?
lucek
6 miesięcy temu
Czekamy na światły komentarz p. Godek.
No tak.
6 miesięcy temu
Ciekawe, co z czasem odkryją w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu?
edyta
6 miesięcy temu
mało mówi się że pierwsze obozy koncentracyjne zbudowała Wielka Brytania w swoich koloniach, Hitler wzorował się na brytyjczykach
bETGqvSz
PolKatolik
6 miesięcy temu
Katole tak walczą o życie nienarodzonych, że katolskie zabijanie narodzonych już nie jest problemem...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić