Wróć na
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Małgorzata Manowska pierwszą prezes Sądu Najwyższego. Zdradziła, jakie ma plany

1
Podziel się

We wtorek w Pałacu Prezydenckim Małgorzata Manowska odebrała nominację na stanowisko pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Przy okazji tej uroczystości wyjawiła, jakie ma plany na działalność w tej roli.

Jakie plany ma Małgorzata Manowska?
Jakie plany ma Małgorzata Manowska? (PAP)
bCGNlcol

Manowska nie ukrywała radości, że swoje dotychczasowe doświadczenie - zarówno sędziowskie, jak i akademickie - będzie mogła poświęcić Sądowi Najwyższemu i jego pracownikom. - Bo zapomina się bardzo często, że Sąd Najwyższy to nie tylko państwo sędziowie, ale to również jego pracownicy, których może na co dzień tak nie widać, ale bez nich wymiar sprawiedliwości i Sąd Najwyższy by nie funkcjonował - mówiła, cytowana przez tvn24.pl.

Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, aby Sąd Najwyższy, tak jak dotychczas, niezmiennie jest i był symbolem i ostoją niezależności wymiaru sprawiedliwości i niezawisłości sędziowskiej. Dołożę wszelkich starań, aby tak się stało. Jestem przekonana, że dzięki mojej pracowitości, zaangażowaniu i zaangażowaniu całej załogi ten cel na pewno będzie bez problemu realizowany - dodała Małgorzata Manowska.

Zobacz także: Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: Małgorzata Manowska została wybrana na I prezesa SN bez podstaw prawnych

bCGNlcon

Ważne decyzje prezydenta Andrzeja Dudy

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski informował w poniedziałek, że sędzia Małgorzata Manowska została powołana na stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego spośród pięciu sędziów, których wskazało Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Doszło też do powołania nowego Prezesa Sądu Najwyższego kierującego Izbą Karną. Został nim sędzia Michał Laskowski, który poprzednio pełnił rolę rzecznika prasowego Sądu Najwyższego.

bCGNlcot

Nominacje na nowe funkcje Manowska i Laskowski odebrali z rąk prezydenta we wtorek rano. Po tej uroczystości udali się do Sądu Najwyższego - podaje TVN 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGNlcoO
KOMENTARZE
(1)
OTUA
miesiąc temu
Dekomunizacja postępuje zgodnie z planem ostatni bastion POstKOmuny zdobyty! To zła wiadomość dla sędziów na telefon i złodziei!
Najnowsze komentarze (1)
OTUA
miesiąc temu
Dekomunizacja postępuje zgodnie z planem ostatni bastion POstKOmuny zdobyty! To zła wiadomość dla sędziów na telefon i złodziei!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić