o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję. Ludzie uciekali przez pola

524
Podziel się

365. pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Łowicza. Jednak już po upływie kilkudziesięciu kilometrów jej uczestnicy zostali zatrzymani przez policję. Pielgrzymów oskarżono o naruszenie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19.

Pielgrzymi zostali zatrzymani ze względu na naruszenie przepisów dotyczących pandemii
Pielgrzymi zostali zatrzymani ze względu na naruszenie przepisów dotyczących pandemii (YouTube.com)
bDSxQWjV

Zatrzymanie pielgrzymów miało miejsce w miejscowości Słupia w powiecie skierniewickim. Jak wytłumaczyła Justyna Florczak-Mikina, rzecznik policji w Skierniewicach, funkcjonariusze otrzymali informację o grupie ludzi, których postępowanie łamie zasady dystansu społecznego. Liczba pątników wynosiła około 150 osób.

Policjanci interweniowali w związku z informacją, że po terenie powiatu porusza się grupy osób, które mogą nie stosować się do przepisów związanych z bezpieczeństwem sanitarno-epidemiologicznym. Część z tych osób rozjechała się autokarami – potwierdziła Justyna Florczak-Mikina w rozmowie z "Radio Łódź".

bDSxQWjX

Pielgrzymka na Jasną Górę 2020 została odwołana?

Pielgrzymi zostali wylegitymowani przez policję. W rozmowie z portalem "Gość.pl" twierdzili, że na miejscu miało zjawić się pięć radiowozów i dwa nieoznakowane samochody. Część pątników wpadła w panikę i próbowała uciekać przed funkcjonariuszami.

Zobacz także: Zobacz też: Koniec pielgrzymek. Nikt nie wytrzyma takich warunków

(...) Zrobił się ogromny chaos. Nie wiedzieliśmy, co robić. Jedni uciekali przez pola, inni w las, jeszcze inni ruszyli w dalszą drogę już na nocleg. Część zadzwoniła po rodziny, by odwieźli ich do domu. Wszystkich spisują – cytuje uczestnika wydarzeń "Gość.pl".

bDSxQWkd

Po interwencji część osób zdecydowała się na rezygnację z dalszej wędrówki. Mieli oni jednak należeć do mniejszości. Reszta pątników postanowiła kontynuować pielgrzymkę do Częstochowy, jednak pojedynczo lub w małych grupach.

Przewodnikiem pielgrzymki jest ksiądz ksiądz Wiesław Frelek. Duchowny wyraził zdziwienie, że rząd zdecydował się na otwarcie górskich szlaków oraz galerii handlowych, a pątnicy są legitymowani przez policję.

bDSxQWke

Ja pytam, czy galerie otwarte, szlaki górskie otwarte, wszędzie tam można iść, tylko na szlak pielgrzymi nie? Gdzie my żyjemy? Każdy indywidualnie może iść – oświadczył ksiądz Wiesław Frelek w wywiadzie dla "Radio Łódź".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSxQWky
KOMENTARZE
(524)
popcorn
11 miesięcy temu
Uciekali przez pola ? " nie lękajcie się" zapomnieli czy sanepidu się wystraszyli?
jan
11 miesięcy temu
Staram się ludzi nie oceniać, każdemu dawać prawo do własnych wyborów. Ale pielgrzymowiczów nie szanowałem nigdy z prostego powodu. Jeśli chce się przypodobać Bogu i zasłużyć na życie wieczne, to można przecież zrobić to w sposób o wiele lepszy. Iść popracować w hospicjum, pomagać biednym, zrobić coś dobrego dla innych, bo takie postępowanie zasługuje na prawdziwy szacunek.
Paranoja
11 miesięcy temu
Scena jak z początku filmu Miś.
bDSxQWkz
tolo
11 miesięcy temu
kilkadziesiąt kilometrów???????????? a spacerowiczów w wawie po stu metrach gonili. ciekawe czy choć jeden dostanie tam 10000 zł kary ???????
Heh
11 miesięcy temu
Trzeba było wziąć Morawoeckiego pewnie znów by nie widział że przepisy o których sam mówił już weszły w życie.
Najnowsze komentarze (524)
0007
11 miesięcy temu
Innowiercy,śluby do Królowej Polski" Matki Boskiej Częstochowskiej "zawsze odbywały się po przez pielgrzymkę!!!
0007
11 miesięcy temu
Hańba !!!!!!
JanuszLipińs
11 miesięcy temu
Zacznijmy od tego że to jest atak skierowany w nas. W nas Kościół. Tak to my jesteśmy Kościół. Nie tylko kler ale my wszyscy wierzący. Zrozumcie jedno cała ta wymyślona pandemia ma na celu zniszczyć nas. Ludzie od 365 lat szli oddać cześć Bogu. Nikt ich nigdy nie zatrzymywał bo każdy miał szacunek do Boga. A teraz spójrzcie co się dzieje. Bogacze tego świata próbują zawładnąć nami. Większość się poddała ( noszą maski, nie odwiedzają sąsiadów, rodziny, nie chodzą do kościoła nawet gdy czują taką potrzebę ). Jak najłatwiej zawładnąć ludźmi? Pozbawić ich zasad moralnych, odwrócić ich od Boga. Nie możemy biernie przyglądać się jak bezmyślna policja rozpędza ludzi idących do Boga. Zrozumcie że to jest atak skierowany w nas.
ANALITYK
11 miesięcy temu
GIGA APARAT UCISKU BYL BEZLITOSNY AKCJA PALOWANIE A NA DESER WODA I GAZOWANIE
Diesel
11 miesięcy temu
I bardzo dobrze!!
michael
11 miesięcy temu
Największe religie świata Chrześcijaństwo 33,43% Islam 24,35% Hinduizm 13,78%st Buddyzm 7,13% Sikhizm 0,36% Judaizm 0,21% Bahaizm 0,11% bezwyznaniowi 9,42% Każda z nich ma innego Boga i każdy Z nich jest jedyny i Prawdziwy.Na świecie wyznaje sie wiarę w 4200 Bogów. Czy Twój Bóg jest Lepszy niż Mój???
michael
11 miesięcy temu
Człowiek stworzył Boga na swój obraz i podobieństwo...
ciekawy
11 miesięcy temu
To klątwa policjantów nie ominie. Pątnicy do Maryjki śpieszyli a ci im uniemożliwili. Tak być nie może!
bDSxQWkr
dzi?
11 miesięcy temu
150 osób, czyli właśnie tyle, ile za chwilę będą mogło liczyć legalne zgromadzenia. To o co tu chodzi?
dekalog
11 miesięcy temu
To jest kpina z Boga. Tak działa kościół. Przeciw Bogu. Przykładów na takie działania po piekielne są tysiące
JaJajco
11 miesięcy temu
rowery też zaaresztowali ??
Miś GoGo
11 miesięcy temu
to teraz policjantom wkleją mandaty i kary z sanepidu.
ssss
11 miesięcy temu
pewnie kupili od ojca z torunia cudowne amulety i myślą,że ich uchronią przed wirusem.to teraz powinni dostać mandaty ,mieli by pamiątkę z pielgrzymki.a taka pielgrzymka to po co ? różne się tam rzeczy dzieją
katolik
11 miesięcy temu
kiedys bylem praktykujacym wiernym ale jak zobaczylem co wyprawiaja ludzie ktorych spotykalem w kosciele dalem sobie spokoj
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić