Małżeństwo zatrzymane. Obrzydliwe, co robili

123

Policjanci z Łodzi zatrzymali małżeństwo podejrzane o czerpanie korzyści z prostytucji. 50-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Małżeństwo zatrzymane. Obrzydliwe, co robili
Kryminalni zatrzymali małżeństwo sutenerów. (Policja)

Policjanci z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi, od 2019 r. pracowali nad wielowątkową sprawą dotyczącą stręczycielstwa. W 2022 roku funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, a jednemu z mężczyzn postawiono oprócz stręczycielstwa również zarzut handlu ludźmi.

Funkcjonariusze analizowali kolejne poszlaki i pozyskiwane informacje. Pracujący nad sprawą policjanci z komendy wojewódzkiej i Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KMP w Łodzi mieli informacje o małżeństwie trudniącym się tym procederem.

Z ustaleń wynikało, że sprawcy pobierali pieniądze od kobiet za uprawianie nierządu, a także udostępniali do tego lokal. Podjęto decyzję o zatrzymaniu małżonków - relacjonuje KWP w Łodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile Polacy wydają miesięcznie? Padły konkretne kwoty

Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, w ostatnich dniach policjanci weszli do pomieszczeń zajmowanych przez 50-latka i jego 36-letnią żonę.

W toku przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. szkielet rewolweru wraz z amunicją, pieniądze w kwocie ponad 181 tys. zł. Oboje zostali przewiezieni do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów.

Obojgu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić