Mamę chorej 12-latki nie stać na prąd. Z pomocą ruszyła Kate Winslet

12-letnia Freya cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i musi być przez całą dobę podłączona do aparatury. Jej mama, Carolynne Hunter, usłyszała informację, która zabrzmiała jak wyrok - jej roczny rachunek za prąd ma wzrosnąć z 6500 do 17 000 funtów. Kate Winslet sprawiła, że kobieta przez rok nie będzie musiała się tym martwić. I to jest nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Mamę chorej 12-latki nie stać na prąd. Z pomocą ruszyła Kate Winslet
12-letnia córka pani Hunter musi być przez całą dobę podpięta do aparatury podtrzymującej oddychanie (YouTube, via Getty Images)

Rodzina Hunterów mieszka w dużym domu komunalnym w Tillicoultry. Paradoksalnie budynek, który nie jest energooszczędny, ma miejsce na potrzebne dla Freyi sprzęty.

Kobieta przyznaje, że nie ma szans na zmniejszenie zużycia energii w jej domu.

Już teraz ja starsza córka i ja żyjemy w ubóstwie energetycznym, aby zapewnić Freyi bezpieczeństwo i komfort, upewniając się, że wszystkie jej potrzeby medyczne są zaspokojone i jednocześnie pozwalając mi utrzymywać rachunki na jak najniższym poziomie. Boimy się każdej zimy w naszym zimnym domu - napisała Carolynne Hunter na stronie zrzutki charytatywnej na portalu GoFundMe.

Tylko w ciągu tego roku miesięczne rachunki za energię wzrosły od 225 funtów do 505 funtów.

Niezwykły gest aktorki

Zrzutkę na pokrycie rachunków założono zaledwie 4 dni temu, a już pojawiła się na niej wpłata, która pozwoli przez cały następny rok opłacić rachunek za energię. Pieniądze przelała...Kate Winslet! Aktorka skontaktowała się też z rodziną Hunterów, aby życzyć im wszystkiego dobrego.

Jednak jak podkreśla Carolynne Hunter, im się udało, ale jest mnóstwo osób, które znajdują się w analogicznej sytuacji. I im wszystkim powinien pomóc rząd, a nie celebryci.

Mamę Freyi niepokoją też przerwy w dostawie prądu i gazu, jakie są planowane w Wielkiej Brytanii ze względu wojny Rosji z Ukrainą. Jak mówi - to może zaszkodzić opiece nad jej córką. Dziewczynka musi być cały czas podpięta do aparatury i kilka godzin przerwy może skończyć się fatalnie.

Generator może być opcją zapewniającą zasilanie niezbędnego sprzętu medycznego podczas tych przerw. Będę musiała sam pokryć jego koszty, więc proszę o darowizny i udostępnianie. Dziękuję - napisała Carolynne Hunter na stronie zbiórki.
Zobacz także: Przed Ukrainą bardzo trudna zima. Awaryjne wyłączenia prądu w Kijowie. "Władze nie chcą siać paniki"
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić