Marcin K. aresztowany. Miał szpiegować dla Rosjan

Aresztowano Marcina K., który jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu. RMF FM donosi, że mężczyzna zbierał informacje o obronności i wojskowości, które przekazywał Rosjanom.

Marcin K. aresztowany. Miał szpiegować dla Rosjan
zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali Marcina K. na polecenie prokuratury. Taką informację przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Mężczyźnie postawiono zarzut działania przeciwko Polsce na rzecz obcego wywiadu. Według ustaleń dziennikarza RMF FM, Marcin K. miał szpiegować dla Rosji - zbierał informacje o obronności i wojskowości.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nie był on powiązany z żadnymi instytucjami państwowymi. Służby nie ujawniają szczegółów tej sprawy.

Co grozi Marcinowi K.?

RMF FM podaje, że Marcin K. przyznał się już do stawianych mu zarzutów.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa podejrzanego jak również grożącą mu wysoką karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej cytowany przez PAP.

Sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował Marcina K. na trzy miesiące. Za postawione zarzuty grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także: Szpiedzy z Rosji udają dyplomatów. "Polska odgrywa bardzo ważną rolę"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić