aktualizacja 

Mariusz Max Kolonko nie daje za wygraną. Domaga się 200 tysięcy złotych

174

Pod koniec ubiegłego miesiąca odbyła się rozprawa sądowa, w której stronami byli Mariusz Max Kolonko oraz operator serwisu Wykop.pl. Dziennikarz domagał się odszkodowania w wysokości 200 tysięcy złotych. Uważa, że padł ofiarą "zorganizowanego trollingu".

Mariusz Max Kolonko nie daje za wygraną. Domaga się 200 tysięcy złotych
Mariusz Max Kolonko domaga się 200 tysięcy złotych od operatora popularnego serwisu (AKPA, Gałązka)

Mariusz Max Kolonko dowodzi, że operator Wykop.pl dopuścił się naruszenia jego praw autorskich oraz dóbr osobistych. Dziennikarz postanowił wejść z nim na drogę sądową, domagając się przy tym odszkodowania w wysokości 200 tysięcy złotych.

Mariusz Max Kolonko pozwał Wykop.pl. Za co?

Rozprawa sądowa odbyła się 26 maja o godzinie 12, a relacja z niej została zamieszczona w serwisie Wykop.pl. Ostatecznie Mariusz Max Kolonko nie pojawił się, zabrakło również pełnomocnika dziennikarza.

Na korzyść oskarżyciela zeznawał pracownik MaxTVGO. Jak argumentował w trakcie rozprawy, w serwisie Wykop.pl są zamieszczane linki do materiałów, do których dostęp normalnie jest możliwy poprzez serwis Kolonki. Tymczasem internauci zamieszczają te treści w serwisach zewnętrznych, co naraża twórcę na straty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo że Mariusz Max Kolonko nie pojawił się na rozprawie, opublikował na Twitterze pismo ze zgłoszeniem popełnienia przestępstwa. Skierowanym do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości dokument – za którego wystosowanie miał być odpowiedzialny pełnomocnik dziennikarza – jako winnych łamania prawa wskazywał Wykop.pl oraz użytkownika serwisu, posługującego się nickiem PiSudczyk.

Mariusz Max Kolonko dowodził w treści dokumentu, że padł ofiarą zorganizowanego trollingu. Dziennikarz argumentował, że operator portalu Wykop.pl miał rzekomo wspierać działania polegające na naruszaniu jego praw autorskich, m.in. przez nielegalne udostępnianie materiałów pochodzących z telewizji MaxTVGO.

Zobacz także: Zobacz też: Brejza pozywa Kaczyńskiego. Tomczyk zapowiada
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić