o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Marsz Niepodległości. Poseł Konfederacji o Kościele. "Będziemy was usuwać"

27
Podziel się

Marsz Niepodległości ma miejsce mimo graniczeń i zakazu prezydenta Warszawy. Wśród uczestników jest Robert Winnicki, który wypowiedział się w sprawie pedofilii w Kościele Katolickim.

Marsz Niepodległości. Poseł Konfederacji o Kościele. "Będziemy was usuwać"
Marsz Niepodległości jest w tym roku zorganizowany wbrew decyzji prezydenta Warszawy. (o2.pl)
bDYHeHmd

Marsz Niepodległości w Warszawie trwa. W pochodzie jest m.in. Robert Winnicki, poseł Konfederacji. Polityk przemówił do zgromadzonych. Zwrócił się także do przedstawicieli Kościoła w Polsce.

Chciałem zaapelować o suwerenność myślenia i odwagę do wszystkich ludzi Kościoła. Wielu z nas w ostatnich tygodniach stanęło przed kościołami, żeby bronić przed profanacją. Stali wierzący i niewierzący - mówił prezes Ruchu Narodowego.
bDYHeHmf

Polityk podkreślił, że pedofilia w Kościele nie będzie tolerowana i ukrywana. Stwierdził, że jeśli Kościół sam nic z tym nie zrobi to "oni go oczyszczą".

Zobacz także: Marsz Niepodległości. Narodowcy przerwali kordon straży. Policjanci zaatakowani racami
Chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy kryją pedofilów. Nie będziemy bronić gorszycieli. Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości. Jeśli ci, którzy sieją zgorszenie sami nie odejdą, to nie Lewica, a my będziemy was usuwać - mówił Winnicki.
bDYHeHml

Temat pedofilii wrócił ze zdwojoną siłą po reportażu wyemitowanym w TVN 24 o działalności kardynała Stanisława Dziwisza. Z zaprezentowanych materiałów wynika, że kardynał przez lata tuszował sprawy pedofilii w Kościele. Jako osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II miał wiedzieć o poważnych przestępstwach z całego świata, które nigdy nie zostały skierowane do sądów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYHeHmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
grzesznik
6 miesięcy temu
Zastanawiam sie czy Winnicki i ten Bąkiewicz nie maja zamiaru powołać cos na wzor policji religijnej jaka znajduje sie w Iranie. Wtedy bojcie sie panie i panowie .
marek
6 miesięcy temu
a kto mu dal prawo do czyszczenia?
VVVVV79
6 miesięcy temu
Polecam ksiażkę Sławomira KOPER pt.PIASTOWIE..... swietnie przestawiajacej ród Piastow oraz rolę kościołaod zarania naszych dziejów.I tak to trwa od 966 roku /chrzest Mieszka I/do czasów obecnych.
bDYHeHmH
!!!
6 miesięcy temu
Żeby tym , którzy palą racy i petardy łapu poodrywało!!!
Gliwice M
6 miesięcy temu
Kanada zrobiła porzadek z watykanskimi hultajami w latach. 50 XX w. Irlandia zupełnie niedawno, My Polacy zrobimy to JUTRO.
ytrewq
6 miesięcy temu
Kościół nie potrzebuje takich obrońców jak ten Pan.To typowy obskurantyzm.Obroni się sam.
Tathagata
6 miesięcy temu
Wierni głupcy o mentalności chłopa pańszczyźnianego świętują niepodległość podczas gdy Polska od zarania dziejów jest w pełni podległa obcemu państwu, jakim jest Watykan. Czyż to nie ironia?
Gal
6 miesięcy temu
Módlmy się bracia i siostry za Kościół Święty!!! Antychryst objawia się pod pseudo-czyścicielami.
4pak
6 miesięcy temu
Bez likwidacji celibatu, powołania prawdziwych rad parafialnych, wymagania rocznego bilansu jak fundacja, wpłat tylko przelewem i wypłat celowych zatwierdzanych przez demokratycznie wybrane rady, ścigania przestępców i dopuszczenia kobiet do posługi nic się nie zmieni...
Katolik
6 miesięcy temu
Chcą zamykać kościoły a jak zejdą z tego świata to księdz wołają i po co znam takich jak żyli kościoł to był wróg dla nich jak umarł to zanoszą do kościoła paradowanie niech pochowają bez księdza i kościoła jak zwierzątka
Jan
6 miesięcy temu
Winę za to co dzieje się w Kościele katolickim ponoszą rządzący i prawicowi ekstremiści. Kler katolicki czuje się bezkarny mimo, że przez wiele wieków był zbrodniczą, międzynarodową mafią, odpowiedzialną za cały wachlarz zbrodni, w tym ludobójstwa na masową skalę. Nie został do dziś za swoje zbrodnie rozliczony. Nawet nie czuje potrzeby by za nie przeprosić.
kkkk
6 miesięcy temu
Proszę wezwani zadymiarze prezesa przejmują władzę w państwie i grożą wszystkim wokoło kiedy minister odpowiedzialny za bezpieczeństwo zapadł się pod ziemię. Nie ma co mamy władze aż się patrzy czy oni jeszcze nad czymkolwiek panują?
Gero
6 miesięcy temu
Do ochrony budynków publicznych jest policja, a nie jakieś bojówki. Kto nas będzie chronił przed waszą agresywnością.
bDYHeHmz
aler
6 miesięcy temu
Czepiacie się. Kilku księży zawiniło, głównie księża homoseksualni, a wy oczerniacie cały kler. W innych zawodach dużo więcej jest pedofili, czemu o nich nie piszecie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić