Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"Uczynił pedofila kardynałem". Potężny Duńczyk uderza w Jana Pawła II

373
Podziel się

Watykan opublikował raport z dwuletniego śledztwa w sprawie byłego kardynała z USA, Theodore'a McCarricka. Wynika z niego, że Jan Paweł II i kard. Stanisław Dziwisz wiedzieli o zarzutach, jakie ciążyły na duchownym. - Trudno mi sobie wyobrazić, żeby po tym raporcie polskie dzieci nadal chodziły do szkół i przedszkoli imienia JP2 - skomentował Adrian Zandberg.

"Uczynił pedofila kardynałem". Potężny Duńczyk uderza w Jana Pawła II
Jan Paweł II podczas modlitwy w Guadalupe w 1982 roku. (Getty Images)
bELznyEl

We wtorek Watykan opublikował raport dotyczący byłego kardynała Theodore'a McCarricka. W 2019 r. został on wydalony z kościoła za pedofilię i molestowanie dorosłych.

Autorzy raportu twierdzą, że Jan Paweł II wiedział o ciążących na McCarricku oskarżeniach. Papież poprosił o sprawdzenie zarzutów, jednak dochodzenie nie przyniosło konkretnych dowodów. Jednocześnie Jan Paweł II uwierzył, że kardynał jest niewinny i mianował go arcybiskupem Waszyngtonu, a później kardynałem.

bELznyEn

Do raportu Watykanu odniósł się Adrian Zandberg. Lider partii Razem napisał na Twitterze, że trudno mu sobie wyobrazić, żeby "polskie dzieci nadal chodziły do szkół i przedszkoli imienia JP2".

Karol Wojtyła uczynił pedofila kardynałem. Zrobił to, choć wiedział o zarzutach. Mianował pedofila kardynałem, ignorując informacje od amerykańskich katolików - napisał Zandberg, którego zwolennicy nazywają czasem "Potężnym Duńczykiem".
bELznyEt

Posłanki Lewicy podarły kard. Dziwisza

Wcześniej posłanki Lewicy zniszczyły na konferencji w Sejmie portret kardynała Stanisława Dziwisza. Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska powiedziała, że "duchowny jest współodpowiedzialny za krycie przestępców w łonie Kościoła Katolickiego". Miało to związek z opublikowanym wczoraj reportażem TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", w którym zarzucono mu, że uczestniczył w procederze tuszowania nadużyć seksualnych.

bELznyEu

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski o tym, jak blokowano informacje o polskim Kościele przed Janem Pawłem II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELznyEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(373)
Goldengecko
5 miesięcy temu
Jak to się mówi Kruk krukowi oka nie wykole
Apel
9 miesięcy temu
A o przedszkolu w poznaniu i molestowaniu dzieci słyszeli czy nie bo jako nietoperki tylko księża was interesią gdzie jest szumilofski czy jak mu tam z braciachem może by tak jakie filmolidło lepsze będzie od tego o kaplanach ej goście filmicho
Koniec
11 miesięcy temu
Pomniki stawiać min 100 lat po śmierci. Przydałoby się takie prawo
bELznyEP
zoidberg
11 miesięcy temu
Zoidberg a skat ty to możesz wiedzieć?? Papa ci powiedział zanim odszedł z tego świata?? Dla mnie JP2 byl jedynym papierzem, najłatwiej atakować tych którzy nie mają jak się obronić.. wstyd i hańba!
zoidberg
11 miesięcy temu
Zoidberg a skat ty to możesz wiedzieć?? Papa ci powiedział zanim odszedł z tego świata?? Dla mnie JP2 byl jedynym papierzem, najłatwiej atakować tych którzy nie mają jak się obronić.. wstyd i hańba!
lolo
11 miesięcy temu
Wieszają psy na JP2 dzięki Dziwiszowi
mlodyprawik
11 miesięcy temu
ludzie opanujcie sie. Dobrego czlowieka 15 lat po smierci osadzacie. do Karola Wojtyly pretensje macie,a niedlugo hitlera bedziecie podnosic
sssss
11 miesięcy temu
jak nie pedofilia to ogromne maiątki,albo jedno i drugie to nie są przypadki to u nich normalność a gdzie skromność i pokora?
Norbi
11 miesięcy temu
Wina jest dziwi jednak że nikt nie pisze o zboczeniach i dewiatach ze świata celebrytów,aktorów,prawników czy biznesu.Nie pisze się bo tam od razu są procesy czy groźby.Kościół nie broni się więc jest łatwym celem.
Xxxxx
11 miesięcy temu
dzięki temu że papierze odegrał dużą rolę w ziednoczeniu polskiego narodu w walce z komuną ksiądz Popiełuszko został w brutalny sposób zamordowany dlatego lewica dawni komuniści tak zawzięcie walczą z kościołem Celem jest ośmieszyć upokorzyć POLSKIE na cały swiiat
mizio
12 miesięcy temu
Syn liderki strajku twierdzi że w Katyniu mordowali Niemcy Polaków, Wierzycie mu:)?
Jej
12 miesięcy temu
A ilu wiedziało o jankowym? czy coś zrobili? Kolejna para olo i Sławoj? I tak dalej o wszystkich się mówi i mają się dobrze
JAGDAA.
12 miesięcy temu
Dlaczego osoba, która dopuściła się tych czynów jest mniej atakowana, niż papież? Kazał zbadać sprawę, a skoro śledztwo nie wniosło dowodów, to nie było i winnego. Ja też mogę powiedzieć, że taki, a taki ksiądz molestował mnie jako dziecko. Czy rzucicie się na niego od razu jak sępy, aby go rozdrapać?
bELznyEH
pl4
12 miesięcy temu
może duńczyk sam dotykał nieletnich .rusini tak zrobili jak III rzesza odkryła groby polskich żołnierzy rozstrzelanych na komunistów.ja byłem molestowany przez ucznia jak chodziłem do podstawówki.to nie polega pedofilii?moim zdaniem podlega.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić