o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"Uczynił pedofila kardynałem". Potężny Duńczyk uderza w Jana Pawła II

371
Podziel się

Watykan opublikował raport z dwuletniego śledztwa w sprawie byłego kardynała z USA, Theodore'a McCarricka. Wynika z niego, że Jan Paweł II i kard. Stanisław Dziwisz wiedzieli o zarzutach, jakie ciążyły na duchownym. - Trudno mi sobie wyobrazić, żeby po tym raporcie polskie dzieci nadal chodziły do szkół i przedszkoli imienia JP2 - skomentował Adrian Zandberg.

"Uczynił pedofila kardynałem". Potężny Duńczyk uderza w Jana Pawła II
Jan Paweł II podczas modlitwy w Guadalupe w 1982 roku. (Getty Images)
bDziKAGJ

We wtorek Watykan opublikował raport dotyczący byłego kardynała Theodore'a McCarricka. W 2019 r. został on wydalony z kościoła za pedofilię i molestowanie dorosłych.

Autorzy raportu twierdzą, że Jan Paweł II wiedział o ciążących na McCarricku oskarżeniach. Papież poprosił o sprawdzenie zarzutów, jednak dochodzenie nie przyniosło konkretnych dowodów. Jednocześnie Jan Paweł II uwierzył, że kardynał jest niewinny i mianował go arcybiskupem Waszyngtonu, a później kardynałem.

bDziKAGL

Do raportu Watykanu odniósł się Adrian Zandberg. Lider partii Razem napisał na Twitterze, że trudno mu sobie wyobrazić, żeby "polskie dzieci nadal chodziły do szkół i przedszkoli imienia JP2".

Karol Wojtyła uczynił pedofila kardynałem. Zrobił to, choć wiedział o zarzutach. Mianował pedofila kardynałem, ignorując informacje od amerykańskich katolików - napisał Zandberg, którego zwolennicy nazywają czasem "Potężnym Duńczykiem".
bDziKAGR

Posłanki Lewicy podarły kard. Dziwisza

Wcześniej posłanki Lewicy zniszczyły na konferencji w Sejmie portret kardynała Stanisława Dziwisza. Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska powiedziała, że "duchowny jest współodpowiedzialny za krycie przestępców w łonie Kościoła Katolickiego". Miało to związek z opublikowanym wczoraj reportażem TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", w którym zarzucono mu, że uczestniczył w procederze tuszowania nadużyć seksualnych.

bDziKAGS

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski o tym, jak blokowano informacje o polskim Kościele przed Janem Pawłem II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDziKAHm
KOMENTARZE
(371)
PS81
2 miesiące temu
Myślę, że Jan Paweł II przez to ,że za bardzo ufał , nie chciał uwierzyć w winę tego gościa . Teraz powinien zostać wytoczony mu proces w końcu żyje i jego ofiary też żyją. Takie sytuacje nie powinny mieć przedawnienia !!!
Polak mały
2 miesiące temu
Ludzie jak coś do kogoś mają ukrecają sobie takie rzeczy ze się w głowie nie mieiści. Takich skarg to oni pewnie mają nie do odsiania gdzie znaczna wiekszość jest fałszywych. Nie stety gdy coś się dzieje naprawdę kościół sam zamiata to pod dywan i to jest jednym z głównych powodów coraz wiekszego braku zaufania do tej instytucji.
Polic
2 miesiące temu
O2 - w ostatnim czasie piszecie tylko o kosciele! Czy jest w tym ukryty motyw!? O co chodzi? Czy to jakas nagonka?!
bDziKAHn
prawda
2 miesiące temu
Wreszcie się mówi o sprawach które były oczywiste wiele lat temu. Fanatyków religijnych i tak jednak nic nie przekona
Rychu
2 miesiące temu
A co z "zatoką sztuki" ? Temat tabu? A winni pedofoile chodzą na wolności. Takich środowisk jest wiele. Niech się za to wezmą w końcu....
Najnowsze komentarze (371)
Koniec
2 miesiące temu
Pomniki stawiać min 100 lat po śmierci. Przydałoby się takie prawo
zoidberg
2 miesiące temu
Zoidberg a skat ty to możesz wiedzieć?? Papa ci powiedział zanim odszedł z tego świata?? Dla mnie JP2 byl jedynym papierzem, najłatwiej atakować tych którzy nie mają jak się obronić.. wstyd i hańba!
zoidberg
2 miesiące temu
Zoidberg a skat ty to możesz wiedzieć?? Papa ci powiedział zanim odszedł z tego świata?? Dla mnie JP2 byl jedynym papierzem, najłatwiej atakować tych którzy nie mają jak się obronić.. wstyd i hańba!
lolo
2 miesiące temu
Wieszają psy na JP2 dzięki Dziwiszowi
mlodyprawik
2 miesiące temu
ludzie opanujcie sie. Dobrego czlowieka 15 lat po smierci osadzacie. do Karola Wojtyly pretensje macie,a niedlugo hitlera bedziecie podnosic
sssss
2 miesiące temu
jak nie pedofilia to ogromne maiątki,albo jedno i drugie to nie są przypadki to u nich normalność a gdzie skromność i pokora?
Norbi
2 miesiące temu
Wina jest dziwi jednak że nikt nie pisze o zboczeniach i dewiatach ze świata celebrytów,aktorów,prawników czy biznesu.Nie pisze się bo tam od razu są procesy czy groźby.Kościół nie broni się więc jest łatwym celem.
Xxxxx
2 miesiące temu
dzięki temu że papierze odegrał dużą rolę w ziednoczeniu polskiego narodu w walce z komuną ksiądz Popiełuszko został w brutalny sposób zamordowany dlatego lewica dawni komuniści tak zawzięcie walczą z kościołem Celem jest ośmieszyć upokorzyć POLSKIE na cały swiiat
bDziKAHf
mizio
2 miesiące temu
Syn liderki strajku twierdzi że w Katyniu mordowali Niemcy Polaków, Wierzycie mu:)?
Jej
2 miesiące temu
A ilu wiedziało o jankowym? czy coś zrobili? Kolejna para olo i Sławoj? I tak dalej o wszystkich się mówi i mają się dobrze
JAGDAA.
2 miesiące temu
Dlaczego osoba, która dopuściła się tych czynów jest mniej atakowana, niż papież? Kazał zbadać sprawę, a skoro śledztwo nie wniosło dowodów, to nie było i winnego. Ja też mogę powiedzieć, że taki, a taki ksiądz molestował mnie jako dziecko. Czy rzucicie się na niego od razu jak sępy, aby go rozdrapać?
pl4
2 miesiące temu
może duńczyk sam dotykał nieletnich .rusini tak zrobili jak III rzesza odkryła groby polskich żołnierzy rozstrzelanych na komunistów.ja byłem molestowany przez ucznia jak chodziłem do podstawówki.to nie polega pedofilii?moim zdaniem podlega.
nick 3-13
2 miesiące temu
Sami księża niszczą kościół a faszyści i naziści chcą go bronić ,przed kim ? Moim zdaniem kościoła trzeba też bronić prze pisem i prezesem,bo do czego się ta partia zabierze to zniszczy.
nick 3-13
2 miesiące temu
Po co klękać przed księdzem i wyznawać mu swoje grzechy skoro Pan Bóg zna je lepiej ode mnie .Ja mogę tylko za nie żałować i przyrzekać poprawę .A co najgorsze, jak pedofil siedzi w konfesjonale i ma mi odpuszczać grzechy ,o zgrozo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić