Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Marsz Niepodległości. Tak przygotowuje się Warszawa

15
Podziel się:

Już w czwartek ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreśla, że pełna odpowiedzialność za to wydarzenie jest na barkach rządzących. I pokazuje ogromny koszt zabezpieczeń...

Marsz Niepodległości. Tak przygotowuje się Warszawa
Rondo Dmowskiego, które jest remontowane (ZDM Warszawa, Twitter)

Już w czwartek w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległościowy. Przez stolicę przejdą tłumy ludzi.

Liczymy na to, że wszystkie osoby, które zdecydują się na udział w Marszu Niepodległości, robią to, by uczcić odzyskanie niepodległości, ale to nie znaczy, że nie mamy uwzględniać zagrożeń - podkreślił w przeddzień wydarzenia rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Rafał Trzaskowski, jak co roku, nie jest tym faktem zachwycony. Uważa, że to wydarzenie nie jest bezpieczne. Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz zaapelował do niego za pośrednictwem Twittera.

Jeśli Rafał Trzaskowski nie odgruzuje ronda Dmowskiego przed jutrzejszym świętem to jasnym będzie, że gra w jednej drużynie z Łukaszenką, który dąży do chaosu w Polsce. Nie zdziwi mnie, jeśli Łukaszenka wyśle także swoich prowokatorów. Do uczestników: obserwujcie i nagrywajcie - napisał Bąkiewicz.

Prezydent Warszawy zapewnia jednak, że miasto zabezpieczy znajdujące się tam materiały budowane. Podkreślił też, że "z trasy marszu zabrane też zostaną kosze i stojaki na rowery", które najwyraźniej mogłyby kogoś sprowokować.

Ogromne koszty

Polityk zarządził prewencyjne uprzątnięcie ronda Dmowskiego, żeby kostka brukowa nikogo nie kusiła, ale stołeczny ratusz umieścił na swoim Twitterze informacje z wyliczeniem, jaki jest koszt zabezpieczenia go w związku ze zbliżającą się demonstracją narodowców.

400 ton kamiennych krawężników, płyt chodnikowych i obrzeży na ponad 200 paletach przewożonych z miejsca na miejsce. Dziesiątki kursów samochodów ciężarowych z kilkudziesięcioma tonami innego rodzaju ładunków i 2800 godzin - tylko przez ostatni tydzień - przepracowanych przez ponad 40 drogowców. To w liczbach "sprzątanie kostki" z ronda Dmowskiego i placu Pięciu Rogów. Większość z tych liczb należy pomnożyć razy dwa, bo plac budowy trzeba będzie potem przywrócić do normalności - wskazują urzędnicy.

Zniszczenia jutro mogą generować kolejne koszty. A może tym razem będzie spokojniej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
f-16
11 miesięcy temu
lewy mayday rusza z rana duda za konsola z psami a łukaszenka z drugiej strony z uchodzcami
f-16
11 miesięcy temu
lewy mayday rusza z rana duda za konsola z psami a łukaszenka z drugiej strony z uchodzcami
pierdziewiczo...
11 miesięcy temu
kostka przeszkadza a sami będą rzucać
totalni
11 miesięcy temu
Trzasku nie ma kasy na szpitale i przedszkola ale ma na zbieranie bruku i robienie jaj z ludzi. Tak sobie wybrali, tak mają.
Aaaaaaaasaaa
11 miesięcy temu
Abstrahując już od ludzi na marszu Trzasiowi się chyba coś pomieszało w głowie bo to PREZYDENT MIASTA jest odpowiedzialny za tego typu wydarzenia i to jego zasrany obowiazek o nie zadbać, niezależnie czy mu się taka manifestacja podoba czy nie. Takie jest prawo.. może niech się douczy skoro jest rzekomo prezydentem??
Emeryt 73
11 miesięcy temu
Ziobro i Bąkiewicz powinni iść na czele pochodu , a może dziś będzie pielgrzymka ,bo łysole za 3 mln. nie chcą się kolejny raz ośmieszyć udając patriotów.
Gość
11 miesięcy temu
Chować kosze, ławki ,rowery,kostkę bo idą patrioci /czy idioci/ ???.dziwny patriotyzm od wielu lat. Może dziś że wstydu pójdą jak na pielgrzymkę..
Opi
11 miesięcy temu
To są ci patrioci Bąkiewicza, co ponoć pierwsi w bój za Polskę i Polaków pójdą? No to niech idą, akurat jest dobra okazja na białoruskiej granicy. Ale nie - oni wolą stolicę zdemolować i Polakom domy podpalać.
Yob
11 miesięcy temu
7 dni 40 ludzi ze sprzętem zabierało materiału budowlane? Po 10h dziennie? To chyba jacyś uchodźcy albo co że im się nie chce pracować. Z matematyki wyników że na każdego przypada 1.5 tony na dzień. To oni to ręcznie nosili? Coś kręcisz Rafał.
Wrtyujmy nki
11 miesięcy temu
Pewnie lepiej nabić sobie kasę na prywatne konto Trzaskwskiego.de
Ebola
11 miesięcy temu
Patriota za 2 mln :) cham udaje patriotę , i golenie Polski na łyso , ten rząd oszalał , sytuacja na granicy jest fatalna a oni będą maszerować ze środowiskami które inwigilowane przez Kreml :)
jxx
11 miesięcy temu
Uczcić to latając po pijaku oraz niszczeniem mienia i bójkami.
Bula bula
11 miesięcy temu
Pan Trzaskowski powinien opuścić to stanowisko i to szybko. Dal popis ze ściekami ale durne ludziska już zapomnieli.a tak naprawdę to kto mu płaci? Od kiedy jest taki antypolski ?
EUropejczyk
11 miesięcy temu
Wojewoda Radziwiłł nakazał usunąć wszelkie ANTYPOLSKIE EKEMENTY z ulic przemarszu PRAWDZIWYCH POLAKÓW :rowery, stojaki, kosze na śmieci, kostki brukowej (wszystko co takim PATRIOTOM źle się kojarzy). A na czele MIĘDZYNARODÓWKI NACJONALISTYCZNEJ nie pójdą sponsorzy a chorążynek Bąkiewicz i Bosak. Żaden poprawny Polak tam się nie pokarze, aby nie zostać zatrzymanym przez polską Policję.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić