Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Mateusz Morawiecki skomentował wyrok TK. "Chcemy wspólnoty szacunku"

110
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki skomentował czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. "Chcemy wspólnoty szacunku, a nie stowarzyszenia równych i równiejszych. To jest też nasza wspólnota, nasza Unia. Takiej Unii chcemy i taką Unię będziemy dalej tworzyć" - napisał na Facebooku.

Mateusz Morawiecki skomentował wyrok TK. "Chcemy wspólnoty szacunku"
Mateusz Morawiecki (PAP, Radek Pietruszka)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wybrane niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską konstytucją.

Organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Rzeczpospolitą Polską w traktatach - mówiła w czasie ogłaszania wyroku prezes TK Julia Przyłębska. - Traktat o Unii Europejskiej znajduje się [w hierarchii źródeł prawa] poniżej Konstytucji, tak jak każda ratyfikowana umowa międzynarodowa - dodawał sędzia Bartłomiej Sochański

Mateusz Morawiecki wymownie o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Teraz do wyroku TK odniósł się premier Mateusz Morawiecki. "Wejście Polski i krajów Europy Środkowej do Unii Europejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich dziesięcioleci. Zarówno dla nas, ale i dla samej UE. Wygraliśmy na tym wszyscy. Dlatego mówię jasno: miejsce Polski jest i będzie w europejskiej rodzinie narodów" - zaznaczył na początku wpisu na Facebooku.

Dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego potwierdził to, co literalnie wynika z treści Konstytucji RP. To mianowicie, że prawo konstytucyjne ma wyższość nad innymi źródłami prawa. To samo w ostatnich latach potwierdzały trybunały konstytucyjne wielu państw członkowskich - dodał.

Następnie podkreślił, że "mamy takie same prawa, jak inne państwa". - Pragniemy, żeby te prawa były respektowane. Nie jesteśmy w Unii Europejskiej nieproszonym gościem. I dlatego nie zgadzamy się, by traktowano nas jako kraj drugiej kategorii - kontynuował.

Chcemy wspólnoty szacunku, a nie stowarzyszenia równych i równiejszych. To jest też nasza wspólnota, nasza Unia. Takiej Unii chcemy i taką Unię będziemy dalej tworzyć - podsumował Mateusz Morawiecki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
Ta władza
10 miesięcy temu
nie ma szacunku do nas ludzi Polaków?!
Meander
10 miesięcy temu
Mattanja Morawiecki razem z małym zniszczą ten kraj. Obaj nienawidzą Polaków.
Toni
10 miesięcy temu
"Takiej Unii chcemy i taką Unię będziemy dalej tworzyć - podsumował Mateusz Morawiecki." Juz jeden polskozbaw pokazal co potrafi, teraz pojawil sie dosc niespodziewanie eurozbaw. Pozatym normalnie klamie mowiac, ze Unia pozwala innym na to i owo a Polsce nie pozwala.
Czekamy
10 miesięcy temu
na EXITPiS?!
sly
10 miesięcy temu
niewolnictwo bedzie w polsce
Ciekawy
10 miesięcy temu
Czy Rydzyk goli rów i mosznę?
Karpacz
10 miesięcy temu
Unia to kraje suwerenne z własną tożsamością jak USA, a Federacja to kraje zniewolone jak Federacja Rosyjska czy niemiecka, ja chce być w Uni
Wrr
10 miesięcy temu
Chcemy wspólnoty szacunku? Wspolnota szacunku jest wyzywanie innych od teczowych zaraz, chodzenie ze swastykami po kraju, ktory tyle wycierpial od hitlerowcow, oraz ustanawianie stref wolnych od lgbt? To jest pana wspolnota szacunku, Morawiecki? No takiego "szacunku“ to nie chcemy!!!
Do boju hihi
10 miesięcy temu
Jutro nasi krzyżacy razem z wielkim Mateuszem wyruszają z Torunia do Brukseli , my im pokazemy Morawiecki: "Mam marzenie: zrechrystianizować Europę. Europie brak zasad i wartości". Po zwycięstwie "Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt - mówił Jarosław Kaczyński - Prędzej czy później zwyciężymy, bo po prostu mamy rację - dodał prezes PiS.
Fakt
10 miesięcy temu
Mateuszu pojedz na Wawel i zapytaj sie„Dzisiaj nadszedł dzień z punktu widzenia naszej historii, ale także historii Wspólnoty – dziś 27 państw – bardzo istotny. Za kilka minut podpiszę akt ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską tzw. Traktatu Lizbońskiego. Traktatu, który wprowadza podstawowe zmiany do dotychczasowego działania Unii Europejskiej” – powiedział Lech Kaczyński w momencie ratyfikacji.
...
10 miesięcy temu
Bogaty rzad biedny narod...
xbs
10 miesięcy temu
Neokomunistyczna i SBeska narracja dominują na tym portalu i część ludzi w to wierzy!
Polak Emeryt
10 miesięcy temu
Panie premierze Morawiecki, Pan się mija z prawdą. Takie dyrdymały może Pan wciskać prostemu ludowi, który nie zna Konstytucji RP i traktatów Unii Europejskiej. Nie wie Pan, co podpisał Prezydent RP ś.p. Lech Kaczyński w Lizbonie, jeśli nie, to proszę się zapoznać. Konstytucja RP jasno określa, co jest kompetencją Państwa Polskiego, a co organów międzynarodowych, którym to Państwo przekazało. Nie ma już do was nerwów, tak kłamiecie, że się w głowie nie mieści.
emerycia
10 miesięcy temu
nie.rzond chce szacunku, ale my go nie szanujemy to Europa tym bardziej, poznali się na krę.taczu to wspólnik z nieładem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić