Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Matura 2021. Odpowiedzi były znane już o 7 rano? Matematyka "podejrzanie łatwa"

74
Podziel się:

Matura z matematyki 2021 już za nami! Użytkownicy Twittera dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Wielu z nich podaje, że już po godz. 7:00 do sieci trafiła karteczka z odpowiedziami. Są pogłoski, że wiele z nich było prawidłowych! Niektórzy boją się, że matura będzie musiała zostać powtórzona.

Matura 2021. Odpowiedzi były znane już o 7 rano? Matematyka "podejrzanie łatwa"
Matura z matematyki już za uczniami. W sieci zaroiło się od opinii. Niektórzy mówią o przecieku. (PAP, Twitter)

Internauci rozgrzewają Twittera do granic czerwoności. Słowem dominującym są "przecieki". Po sieci krąży karteczka, którą ktoś miał opublikować krótko po godzinie 7:00.

Niektórzy maturzyści podają, że zostały na niej wypisane prawidłowe odpowiedzi. Czy w związku z tym mamy do czynienia z potężnym przeciekiem?! Wszystko powinno się wyjaśnić już niebawem.

Matura 2021. Abiturienci są wręcz wściekli

Niektórzy twierdzą, że to jakieś nieporozumienie, że ktoś mógł zdać maturę dzięki przeciekom. Piszą, że są wręcz zszokowani całym tym zamieszaniem. Ich irytację potęguje to, że rzekomo w poniedziałek też były przecieki.

Jeżeli rzeczywiście arkusz trafił w niepowołane ręce przed startem matury z matematyki, to konsekwencje mogą być bardzo poważne. Maturzyści obawiają się nawet najgorszego, czyli konieczności ponownego przystąpienia do egzaminu maturalnego!

Abstrahując od przecieków, na Twitterze pojawiają się opinie o zadaniach. Internauci tradycyjnie są podzieleni. Jedni twierdzą, że było łatwo, a inni uważają, że zadania były trudne. Nic nowego - ile osób, tyle opinii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
Bibliolog
2 lata temu
Matura to jakiś szatański wynalazek. Nigdzie w biblii nie ma słowa o maturze.
AleNumer
2 lata temu
Jak ktoś nie zda tej matury to powinien z cke dostawać specjalny tshirt jestem de... Bo taka jest prawda.. Nie wszyscy są zdolni nie wszyscy rozumieją wszystko ale by nie napisać takich zadań na 30 procent. Czyli otrzymać 15 punktów to faktycznie trzeba zostać wyróżnionym..
Kazik
2 lata temu
Podobno wszystkie matury po roku 1990 mają być unieważnione. Tym samym wszelkie studia, doktoraty i takie tam inne. Czas na nowe. Tak podają w mediach.
jaga
2 lata temu
Matura do powtórki już była bodajże 16 lat temu,Przecieki dotyczyły jezyka polskiego i naszym powiatowym miasteczku na opolszczyżnie pisano ją ponownie.Wcześniej przyjechał przedstawiciel z ministerstwa.Była potężna awantura i nic nie poradzono.Wiem bo dotyczyło to mojej córki
klerkiler
2 lata temu
jeśli na tej maturze było coś więcej niz liczenie do dziesięciu to łatwa nie była, dla rozmodlonego polastwa to uczenie się katechizmu jest najważniejsze.
Rafał
2 lata temu
na karteczce ze zdjęcia nie ma rozwiązań dzisiejszego egzaminu( ktoś se jaja zrobił)
ewicz2
2 lata temu
bardzo trudne zadania !!!!!!!!!!
Maturzysta.
2 lata temu
Nigdy nie miałem większych problemów ze snem, ale wczoraj i dzisiaj musiały one nastąpić... W ciągu dwóch nocy przespałem razem 4-5 h i uważam, że napisałem maturę poniżej swoich możliwości - do tego doszły mocne bóle głowy i moje ADHD... Mam wrażenie, że moja przyszłość została podyktowana przypadkiem - kompletnie nie przewidziałem tego, że akurat w dzień matur mój organizm zdecyduje nie spać. Szczęśliwym trafem, dwa miesiące temu spotkałem się z pewnym profesorem... i prowadziliśmy prawie czterogodzinną dyskusję o filozofii. Powiedział, że chciałby, żebym był jego studentem, co, nie ukrywam, dodało mi otuchy. Może ktoś ktoś to uzna za elitaryzm, ale myślę, że mogę być dobrym materiałem na studenta, gdyż jestem żywo zainteresowany przedmiotem, czytam na jego temat książki, dyskutuję - ale kogo to interesuje! Liczą się tylko zimne punkty. Większość moich znajomych idzie na studia dlatego, bo rodzice im każą, dlatego, bo prestiżowy kierunek. Lecz kiedy ich spytam, czym się interesują, to odpowiadają, że muzyką, serialami, itp... A komuś, kto jest faktycznie zainteresowany przedmiotem, który ma studiować, komuś, kto wykazuje nie tylko zainteresowanie, ale i inteligencje... przytrafą się dwie prawie bezsenne noce i klapa.
Dziadek
2 lata temu
POLINIAKI, maja byc @lupi. Polin potrzebuje @labow do pracy fizycznej na tasmie w fabryce lub do noszenia paczek w Biedronce. Matematyka jest potrzebna Poliniakom na poziomie podstawowym. Proste rachunki aby Poliniak w pracy byl w stanie policzyc ile pudelek lezy na polce. Powodzenia Poliniaki, przyszlosc przed wami jest jasna jak g. w sedesie.
Mała
2 lata temu
To wielka sciema i wkręt Aby się denerwować
no i co
2 lata temu
no i co z tego
Ojaa maa
2 lata temu
Takie informacje tylko ranią młodzież.Cały rok spędzili nie w szkole o przed komputerem.Ten rocznik powinien otrzymać świadectwa maturalne bez egzaminów.To jest farsa dla jakiejś durnej zasady. W innych krajach znaleźli rozwiązanie.
Zgroza
2 lata temu
Maturę zdawałem 39 lat temu. Dwa lata temu "przymierzyłem się" do matury z matmy, której zadania opublikowano w gazecie. "Zdałem" ją na 80%, przy czym ok. połowę zadań rozwiązałem w pamięci, do pozostałych potrzebowałem kartki i długopisu, reszty nie umiałem rozwiązać (bo nie pamiętałem zasad, wzorów, itp.). Z matematyki nigdy w szkole nie byłem wyróżniający się - ot, radziłem sobie z obowiązkowym programem bez większych problemów, ale np. olimpiada matematyczna to było coś absolutnie poza moim zasięgiem. Teraz podobno wystarczy 30% na "zaliczenie" a i tak mnóstwo osób nie zdaje. Nie mieści mi się to w głowie. Najwyraźniej zbyt trudno jest "pokolorować drwala" bez pomocy aplikacji w smartfonie.
sasa
2 lata temu
Bardzo prosta była matura z matematyki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić