Media Markt ma prosty sposób na obostrzenia. Dzięki temu sklepy są otwarte

5

Media Markt zdecydował się na stopniowe otwieranie swoich sklepów w całej Polsce. Przedstawiciele tej popularnej sieci znaleźli sposób, który pozwala to robić zgodnie z prawem.

Media Markt ma prosty sposób na obostrzenia. Dzięki temu sklepy są otwarte
(Getty Images)

Koronawirus nie odpuszcza. Pandemia doprowadza do tego, że nadal obowiązuje mnóstwo obostrzeń. Poważne restrykcje uderzają między innymi w duże sklepy.

Mimo ograniczeń działalność wznawia coraz więcej punktów sieci Media Markt. Co ciekawe, ta popularna marka nie łamie przepisów, a jedynie delikatnie je obchodzi.

Media Markt wykazało się sprytem

Przypomnijmy, że 28 grudnia nałożono na firmy nakaz zamknięcia wielu sklepów. Nie chodzi tylko o te, które są zlokalizowane w galeriach handlowych, ale również i te samodzielne, których powierzchnia to ponad 2 tys. mkw.

"Fakt" podaje, że Media Markt postanowiło obejść ten przepis. "Zmniejszono" sklepy tak, że ich powierzchnia nie przekracza 2 tys. mkw., dzięki czemu znów mogą działać. Niektóre miejsca w sklepach odgrodzono taśmą i zawieszono karteczki z napisem "strefa wyłączona ze sprzedaży. Proszę nie wchodzić".

Klient nie może przekraczać barierek. Jeżeli za nimi znajduje się produkt, który zamierza nabyć, powinien poprosić o pomoc obsługę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić