aktualizacja 

Media: Władimir Putin podjął kluczową decyzję. Ma to ogłosić w listopadzie

Jak dowiedział się niezależny dziennik "Kommersant", Władimir Putin wkrótce może ogłosić start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w Rosji w przyszłym roku. Putin miałby ogłosić to podczas międzynarodowego forum "Rosja", które odbędzie się w Moskwie.

Media: Władimir Putin podjął kluczową decyzję. Ma to ogłosić w listopadzie
Media. Władimir Putin podjął kluczową decyzję. Ma to ogłosić w listopadzie (Wikimedia Commons, Kremlin.ru CC Attribution 4.0 International)

Władimir Putin prezydentem Rosji jest 2012 roku. Wcześniej sprawował tę funkcję w latach 1999-2008, kiedy zastąpił Borysa Jelcyna. W ciągu liczącej zaledwie 32 lata historii Federacji Rosyjskiej, Putin jest prezydentem łącznie przez około 19 lat.

Kolejne wybory prezydenckie w Rosji mają odbyć się w marcu 2024 roku. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń "Kommersant", największego niezależnego dziennika w Rosji, Putin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamierza wystartować w nadchodzących wyborach w Rosji.

Jeśli Putin wygrałby wybory, co jest wielce prawdopodobne, to oznaczałoby, że pozostanie na najwyższym urzędzie do 2030 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jacek Borkowski z narzeczoną w pierwszym wspólnym wywiadzie. Kiedy ślub?
Nic mi nie wiadomo o oficjalnym ogłoszeniu kampanii prezydenckiej w listopadzie - powiedział rzecznik Dmitrin Pieskow.

Dziennik "Kommersant" twierdzi jednak co innego. Putin swoją decyzję miałby ogłosić podczas międzynarodowego forum "Rosja", które odbędzie się w listopadzie w Moskwie. Wtedy właśnie rozpoczęłaby się oficjalnie jego kampania wyborcza.

Ważna decyzja Putina. Dotyczy jego armii

Zanim Władimir Putin ogłosi swój start w wyborach prezydenckich, kilka dni temu podpisał dekret o poborze do obowiązkowej służby wojskowej. Z dokumentu wynika, że ​​jesienią do wojska zostanie powołanych 130 tys. osób. Zwiększono również karę grzywny za niestawienie się na wezwanie komisji poborowej.

W poborze wiosennym w 2023 r. do służby wojskowej powołano 147 tys. osób. Natomiast w ubiegłym roku pobór jesienny rozpoczął się miesiąc później. Odroczenie nastąpiło z powodu mobilizacji, która miała miejsce od 21 września do 31 października. W 2022 r. do służby wojskowej w siłach zbrojnych powołano aż 120 tys. osób.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić