Mężczyzna usiłował się wedrzeć do Pałacu Buckingham. Pod osłoną nocy zaczął się wspinać po murze

4

16 września londyńska policja metropolitalna aresztowała 25-latka. Mężczyzna próbował wspiąć się po murze Royal Mews - królewskich stajni, które przylegają do Pałacu Buckingham. Funkcjonariusze uspokajają - w czasie zdarzenia rodziny królewskiej nie było na miejscu.

Mężczyzna usiłował się wedrzeć do Pałacu Buckingham. Pod osłoną nocy zaczął się wspinać po murze
Bezpieczeństwa rodziny królewskiej pilnuje m.in. Gwardia Konna (Wikimedia Commons, Tristan Surtel)

25-latek podjął próbę sforsowania królewskich murów o 1:25 w nocy. Mężczyznę zatrzymano i zabrano na komisariat w celu przesłuchania. Według policjantów ani na chwilę nie udało mu się przedostać na teren Pałacu Buckingham czy też pałacowych ogrodów.

Jak informuje policja - w czasie incydentu, rodziny królewskiej nie było na miejscu.

Royal Mews - wyjątkowe miejsce na pałacowej mapie

Royal Mews jest budynkiem, w którym na stałe stacjonują zarówno karety, jak i samochody których używa rodzina królewska. Jest tu też złota kareta koronacyjna, pochodząca z 1762 roku. Ostatnio była używana podczas koronacji Karola III. Stoi tu także używany obecnie przez króla, a wcześniej przez królową Elżbietę II Bentley State Limousine. To także miejsce, w którym planowane ze szczegółami wszystkie podróże członków rodziny królewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skąd fenomen monarchii w Wielkiej Brytanii? To zasługa królowej Elżbiety

To oni dbają o bezpieczeństwo rodziny królewskiej

Londyńska policja metropolitalna, zwana potocznie Met Police, na co dzień wykonuje typowe zdania dla policji terytorialnej, ale zadaniem jej funkcjonariuszy jest także zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa zarówno brytyjskiej rodzinie królewskiej, jak i premierowi Wielkiej Brytanii i innym ważnym politykom tego kraju, ale także tym, którzy Wielką Brytanię odwiedzają.

Dodatkowo bezpieczeństwa rodziny królewskiej pilnuje Gwardia Królewska, organizowana przez brytyjską armię. Ma ona zorganizowane posterunki wartownicze w Pałacu Buckingham - także dla Gwardii Konnej. Członkowie Gwardii Królewskiej mają odpowiedni protokół zachowań, który zakłada m.in. to, że nie dadzą się w żaden sposób rozproszyć, co utrudniają im sami turyści. Członek Gwardii Królewskiej może taką osobę upomnieć, nawet na nią krzyknąć. Dotyczy to także Gwardii Konnej i przypadków, w których turyści starają się zaczepiać konie.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić