Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Miał być Tusk, są głosowania. Zarząd krajowy PO przełożony

32
Podziel się

W środę miał się odbyć zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Miała na nim zostać ogłoszona decyzja o powrocie Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego PO. Ale zarządu i decyzji - przynajmniej na razie - nie będzie.

Miał być Tusk, są głosowania. Zarząd krajowy PO przełożony
Powrót Donalda Tuska odłożony w czasie? (Getty Images)
bEUJqPzF

O rzekomym powrocie Tuska do politycznej gry mówi się od kilku dni. Jako pierwszy informację tę podał tygodnik "Polityka". Podczas zarządu krajowego partii miano ogłosić informację o objęciu przez niego przewodnictwa PO, do spotkania jednak nie doszło.

Zarząd został przełożony. A zatem i przełożenie informacji o wielkim powrocie Tuska. Rozmówcy o2.pl mówią, że jest to związane z posiedzeniem Sejmu i głosowaniami nad wotum nieufności wobec kilku członków rządu. Ale... nie tylko.

bEUJqPzH
Głosowania nad wotum wobec Sasina, Dworczyka i Kamińskiego. Ale mecz, dzisiaj mecz przecież! - śmieje się jeden z posłów PO. Dodaje, że zarząd odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
Zobacz także: Donald Tusk wraca do gry? Senator PiS Jan Maria Jackowski: to byłoby wyzwanie
Zarząd jest zwoływany formalnie, z wysyłanymi wcześniej zaproszeniami, bo mamy w nim także prezydentów miast, więc to się nie dzieje w kilka dni. Fakt, że panowie rozmawiają o współpracy, ale rozmowy na temat form tej współpracy nie zostały jeszcze zakończone - przekonuje rzecznik Platformy Jan Grabiec.
bEUJqPzN

Trzaskowski przeciwny?

Ale nie wszyscy w PO oczekują powrotu Tuska na białym koniu. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, powrotowi byłego premiera niechętny jest m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Gambit Tuska raczej nie byłby dla byłego kandydata na prezydenta dobrą wiadomością.

Młotkuje Borysa, żeby nie wchodził w żadne deale z Tuskiem. Ogólnie zbyt przychylny tej koncepcji nie jest - przekonuje polityk PO.
bEUJqPzO

Trudno się dziwić, gdyż Trzaskowski, cieszący się w ubiegłym roku dobrym wynikiem wyborczym (10 mln głosów w wyborach prezydenckich), miał i ma spore ambicje. Ale póki co na ambicjach się kończy.

Dobrze współpracuje mu się z prezydentami miast, czuje samorząd, ale na przeciwstawienie się PiS to jednak za mało. Tu trzeba zawodnika wagi superciężkiej, takiego, który realnie skłoni PSL, Hołownię, PO i Lewicę, żeby usiedli razem do stołu i coś postanowili - przekonuje poseł z władz krajowych partii.

Jednocześnie dodaje, że sprawa jest raczej przesądzona, kwestią otwartą zaś pozostaje kiedy, gdzie i w jaki sposób wróci Tusk.

bEUJqPzP

Trzaskowskiemu faktycznie może być nie w smak powrót Tuska. Ale sam Tusk ma być zdania, że właśnie taka, szeroko pojęta współpraca, na wielu płaszczyznach, i z politykami o różnym spojrzeniu ma być wartością dodaną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUJqPAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
XXX
5 miesięcy temu
Ten gość to grabarz Polski!!!! Opamiętajcie się !!!!!
qwerty
6 miesięcy temu
Daleko zaszedł własna kompetencja , nauczył sie angielskiego itd kaczynski nawet do piet mu niedorasta ,przydał by sie Polsce
Staszek
6 miesięcy temu
Sóper wiadomość! Bydzie Zielona Wyspa!!!!
bEUJqPAj
Kaszebe
6 miesięcy temu
Polska kupila ostatnio kilka ton złota tusek wraca żeby dodać złoto Niemcom za szkody wojenne.A może jeszcze coś sprzeda za 1 euro swojej ojczyźnie.
tak
6 miesięcy temu
ojej
Monika
6 miesięcy temu
Cenzura działa dobrze jak za czasów komuny "to się wytnie".
3333
6 miesięcy temu
Polacy o Tusku, jak o złym śnie, chcieliby zapomnieć. To nazwisko kojarzy się z wydłużeniem wieku emerytalnego, "Amber Gold, kradzieżą VAT, niszczeniem LOT, sprzedażą polskiej ziemi Niemcom, strzelaniem do górników. Jednak w mediach prezentuję się go jako zbawcę opozycji w Polsce. Opozycji która razem z Tuskiem dźwiga "ciężar niesławy" ale stara się mimo to trwać przy zadaniu wyznaczonym, najprawdopodobniej, przez naszych sąsiadów. Niemcy już dały dowód wdzięczności honorując Tuska i dając mu lukratywną posadę. O profitach ze strony wschodniego sąsiada jeszcze nie słychać ale Niemcy mogą Rosjan wyręczać. Nord Strim wydaje się być cieniem sympactji niemiecko rosyjskiej sięgającej czasów Trzeciej Rzeszy i ZSRR.
bul
6 miesięcy temu
tusk jest zbyt skompromitowany w Polsce, zaczął skłócać Polaków i tylko to mu dobrze wyszło
polak
6 miesięcy temu
Będzie haratał w gałę a Budka POdawał mu piłkę. A niech se wraca ale z OFE mu łatwo nie przejdzie. Nie ma mowy by ktoś zarządzał czyimiś oszczędnościami, tak być nie może.Na to nie było zgody.
POKŁOSIE
6 miesięcy temu
Hołownia, chcę na ciebie głosować ! trzymaj sie daleko od tych platformiaków , mieli swoje "5 minut "
????
6 miesięcy temu
Wielki powrót buahahahaha a ma list żelazny ?
????
6 miesięcy temu
Wielki powrót buahahahaha a ma list żelazny ?
SuperGość
6 miesięcy temu
Z polityków wolnych z importu i do zagospodarowanie z nazwiskiem zaczynającym się na literę "T" jest również niejaki Trump - również posiadacz imienia Donald. Też niezły przekręt i guła wykolegowana z polityki ale za to posiada u nas swój Fort pełen wojska no .... ale Tusk ma za to niezablokowany adres na "Wróbelku' i "Mordoksięgu"......Trudny wybór ale skłaniał bym się ku temu Donaldowi z USA.... .A może PO zrobiła by wreszcie jakiś heroiczny wysiłek i zaproponowała kierownictwo Marck'owi Spensowi - też z odzysku i z importu i w dobrym stanie wszelakim? Inni politycy z importu to same lewusy i nie polecam ich nawet PO
bEUJqPAb
Mocarny Knur
6 miesięcy temu
Szczecin dziękuję Herr Tuskowi za zamknięcie Stoczni. Niemieccy stoczniowcy dołączają do życzeń.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić