Wujek dobra rada. Kwaśniewski poucza Tuska

17

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat doniesień o rzekomym powrocie Donalda Tuska do polityki w kraju. Powiedział, co może nie mieć sensu.

Wujek dobra rada. Kwaśniewski poucza Tuska
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski. (PAP)

Nie milkną głosy w sprawie rzekomego powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną. Nieoficjalne doniesienia, które opublikowała "Polityka" mówią, że były premier kraju miałby znów pokierować Platformą Obywatelską. W odbudowie partii mieliby pomóc mu dwa ministrowie z jego rządu.

Temat ten jest szeroko komentowany w mediach. Głos zabrał również były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Na antenie RMF FM w piątek rano porozmawiał o tym z redaktorem Mazurkiem. Poradził byłemu premierowi, by wrócił do polityki, ale tylko na 100 proc.

Przestrzegam, że żadne wchodzenie na ćwierć gwizdka, pół gwizdka jako patron nie ma sensu - brakuje tego realnego wpływu - mówił na antenie radia były prezydent.

Kwaśniewski zauważył też, że Tuska będzie czekała trudna decyzja. Jeśli chce wrócić do polskiej polityki, zdaniem byłego prezydenta, będzie musiał w jakimś stopniu zmienić taktykę działania w rządzie, czyli odpuścić walki międzypartyjne i wewnątrzpartyjne.

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Aleksander Kwaśniewski zabrał głos
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić