Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Miał molestować 14-latkę. Aresztowanie pod Krakowem

8

Policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna miał molestować 14-latkę, zmuszając ją przez media społecznościowe do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Został aresztowany na trzy miesiące

Miał molestować 14-latkę. Aresztowanie pod Krakowem
24-latek w przeszłości był oskarżany o pedofilię. (Policja)

Zatrzymanie 24-latka to efekt pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W trakcie postępowania ustalono, że 24-latek poznał swoją ofiarę w mediach społecznościowych i tylko tak się z nią kontaktował.

24-latek i 14-latka nawiązywali rozmowy wideo. W ich trakcie mężczyzna miał doprowadzać dziewczynę do wykonywania tzw. innej czynności seksualnej. Ponadto w pamięci swoich urządzeń elektronicznych może posiadać treści pornograficzne z udziałem małoletniej.

24-latka zatrzymano pod Krakowem. Został dokładnie przeszukany, a cały sprzęt elektroniczny, jaki posiadał, zabezpieczono do dalszych czynności.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ekspert: nie ma specjalnych procedur dla polityków

Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Usłyszał dwa zarzuty, a za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W przeszłości był już karany za kontakty seksualne z nieletnią.

Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa może mu grozić do 18 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić