Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Rosja. Potężny pożar bloku. Nagrania są przerażające

7

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę w dużym bloku mieszkalnym w Krasnodarze. Wybuchł tam pożar, który strawił całe piętro budynku. Dach nad głową straciło mnóstwo osób.

Rosja. Potężny pożar bloku. Nagrania są przerażające
Potężny pożar w Krasnodarze (Twitter)

Wirtualna Polska podaje, że zgłoszenie o pożarze w ośmiopiętrowym bloku w Krasnodarze dotarło do straży pożarnej ok. 2:15 lokalnego czasu. Pierwsi strażacy zameldowali się na miejscu zdarzenia już po sześciu minutach. Niestety, mimo to nie udało się opanować żywiołu.

Ogień pochłonął całe najwyższe piętro bloku. Spaliło się aż 88 mieszkań. Płomienie zniszczyły w sumie 4400 metrów kwadratowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Krasnodar. Wielki pożar. Co było przyczyną?

Wstępne ustalenia mówią o tym, że pożar przez nieuwagę wywołał jeden z mieszkańców siódmego piętra. Ogień szybko przedostał się na ósme piętro. Poddasze o drewnianej konstrukcji doprowadziło natomiast do tego, że błyskawicznie się rozprzestrzeniał.

Najważniejsze jest to, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Z budynku ewakuowano około 300 mieszkańców. Z żywiołem walczyło natomiast 140 strażaków, którzy posługiwali się ponad 40 wozami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić