Miała 4,8 prom. alkoholu w organizmie. 15-latka wyszła ze szpitala

83

Kilka dni temu media obiegła informacja o 15-latce, która trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Nastolatka miała w organizmie 4,8 prom. alkoholu. Jak podają lokalne media, dziewczyna wyszła już ze szpitala. W jakim jest stanie?

Miała 4,8 prom. alkoholu w organizmie. 15-latka wyszła ze szpitala
Miała 5 prom. alkoholu w organizmie. 15-latka wyszła ze szpitala (Getty, 2021 Photothek)

15-latka przebywała na Piaskach Szczygliczka, rekreacyjno-wypoczynkowym terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Właśnie tam zostały wezwane służby do pijanej nastolatki. Okazało się, że nastolatka miała w organizmie 4,8 prom. alkoholu. Jest to dawka śmiertelna!

Dziewczyna została przewieziona do szpitala w Ostrowie. Została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Była w bardzo ciężkim stanie. Leżała na OIOM-ie i była podpięta do respiratora, co ustalili dziennikarze wlkp24.info.

15-latka, która miała 4,8 prom. alkoholu wyszła już ze szpitala

Jak podaje lokalny serwis, 15-latka, która zatruła się alkoholem, wyszła już ze szpitala. Miała go opuścić w czwartek 30 czerwca. Zdaniem lekarzy, dziewczyna miała bardzo dużo szczęścia. Dawka alkoholu, którą przyjęła, mogła doprowadzić nawet do zgonu. Najprawdopodobniej 15-latka nie poniesie jednak żadnych zdrowotnych konsekwencji swojego wybryku.

Policja została powiadomiona o całym zajściu. Poinformowano też opiekunów 15-latki. Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Jak wiadomo, funkcjonariuszom udało się ustalić, kto sprzedał dziewczynie alkohol.

Sprzedawczyni przyznała się do winy. Czekają ją konsekwencje prawne. Oprócz tego, sklep, w którym pracuje, może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Zgodnie z art. 208 kodeksu karnego:

Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ. W Polsce działa również "Pomarańczowa Linia", telefon zaufania (801-14-00-68 ), pod którym rodzice pijących alkohol dzieci mogą uzyskać poradę i wsparcie.

Zobacz także: Śpieszyła się do pracy. Jechała 169 km/h, mając 1,3 promila
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić