Pijany pokłócił się z dziewczyną i wpadł do rowu. Zasnął, gdy pojawiła się policja

15

Kłótnia z dziewczyną miała być powodem nieodpowiedzialnego zachowania 41-latka. Pijany usiadł za kierownicą i odjechał. Po drodze wpadł do rowu, gdzie zasnął. Na drzemce przyłapała go policja. Okazało się, że ten incydent to dopiero początek jego problemów.

Pijany pokłócił się z dziewczyną i wpadł do rowu. Zasnął, gdy pojawiła się policja
Pijany pokłócił się z dziewczyną i wpadł do rowu. Zasnął, gdy pojawiła się policja (WP)

Sytuacja miała miejsce w gminie Śrem w woj. wielkopolskim. Pijany 41-latek wsiadł za kółko Forda Focusa. Tłumaczył, że zrobił to, bo pokłócił się z dziewczyną. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości wylądował wraz z autem rowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 czerwca, ok. godziny 20:25. Właśnie wtedy dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, "że w Sosnowcu jakiś mężczyzna, prawdopodobnie nietrzeźwy, szuka pomocy w wyciągnięciu Forda Focusa z rowu".

Wpadł tam po pijackim rajdzie, najprawdopodobniej po kłótni z dziewczyną. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego od razu ruszyli na miejsce. Zastali tam auto, a w środku śpiącego 41-latka.

Mężczyzna poinformował mundurowych, że pokłócił się z dziewczyną i z tego powodu wsiadł do samochodu i przyjechał do Sosnowca, gdzie wjechał do rowu, z którego nie mógł już wyjechać - relacjonuje Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma aż dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Niebezpieczny incydent nie był jedynym problemem 41-latka. Funkcjonariusze sprawdzili jego profil dokładnie w policyjnych systemach. Wyszło na jaw, że był wcześniej karany.

41-latek poszukiwany za niealimentację

Mieszkaniec gminy Śrem nigdy nie posiadał prawa jazdy. Do tego był poszukiwany, "ponieważ nie stawiał się do odbycia kary 272 dni więzienia, a skazy został przez sąd za niealimentację".

Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, (...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...) - podaje art. 209 Kodeksu karnego.

Ostatecznie mężczyzna trafił do aresztu. Teraz, oprócz kłótni z dziewczyną i zaległej odsiadki, czeka go kolejna sprawa w sądzie.

Zobacz także: Kolizja na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić