o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Miasto zamarzło. To najzimniejsze miejsce w Europie - zdjęcia są obłędne

56
Podziel się

Rosyjskie miasto Workuta jest najzimniejszym miastem w całej Europie. Temperatura zimą spada tam do -50 stopni. Większość zabudowań została opuszczona i teraz pokrywa je gruba warstwa lodu i śniegu.

Miasto zamarzło. To najzimniejsze miejsce w Europie - zdjęcia są obłędne
Na zdjęciach zamarznięte bloki miasta Workuta w północnej Rosji. (Twitter.com)
bEDJFHEB

Workuta to najzimniejsze miasto w całej Europie. W zimie temperatury sięgają tam -50 stopni, natomiast w środku lata zaledwie 14. Agencja Anadolu ukazała zdjęcia miasta, które z roku na rok coraz bardziej się wyludnia. Niektóre opuszczone dzielnice są całkowicie pokryte lodem i śniegiem.

Miasto lodu - Workuta

Miasto powstało w latach 30. i początkowo było sowieckim łagrem. Więźniowie pracowali tam w ciężkich warunkach wydobywając węgiel z bardzo bogatych pokładów, które znajdują się w pobliżu. Kiedy zlikwidowano łagry, wydobycie węgla przestało się opłacać, a mieszkańcy miasta zaczęli wyjeżdżać.

bEDJFHED

W latach 80. populacja miasta wynosiła ok. 115 tys. osób. Dziś liczy niewiele ponad 50 tys. i niektóre dzielnice są już niemal całkowicie opuszczone. Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, stare bloki, budynki czy samochody są niemal cały czas pokryte lodem i śniegiem.

Workuta jest czasem nazywa "miastem-widmem lub "miastem lodu". Większość teatrów, kin i ośrodków kultury została zamknięta. Według The Guardian, rząd nie ma środków na naprawę opuszczonych budynków, które obecnie nie nadają się do ponownego zamieszkania.

bEDJFHEJ

Zima w tamtej części Rosji trwa 8 miesięcy, a temperatury wynoszą około -50 stopni. Przez cały czas wieje silny wiatr i bardzo często sypie gęsty śnieg. W dodatku styczniu zaczyna się kilkutygodniowa noc polarna. Natomiast latem, które jest dość chłodne i krótkie miasto nawiedza chmara komarów, które potrafią bardzo dotkliwie pokąsać.

Zobacz także: Szczepienia i kwarantanna. Ważne zmiany w przepisach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJFHFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Lasse Viren
7 miesięcy temu
Czy jest tam agencja towarzyska?
rob
7 miesięcy temu
Sprawdziłem na Google. Workuta to miasto jak najbardziej zamieszkałe, tętniące życiem i żadnych zamarzniętych czy opuszczonych miejsc nie znalazłem. Przeciętne rosyjskie miasteczko o wiele większe niż pokazują to na tym filmiku. Może się im pomyliło z jakimś malutkim opuszczonym miasteczkiem gdzieś na dalekiej północy.
Polityk
7 miesięcy temu
Jeszcze trochę i zniknie chcę z internetu
bEDJFHFf
SBB
7 miesięcy temu
Wymarzone miejsce na azyl oraz wizę stałego pobytu dla imigrantów z Afryki i okolic
antypszek
7 miesięcy temu
pszeki Rosjanie powinni tak z wami skończyć jak hitler zaczął ale nic straconego czeka was to
pszeki
7 miesięcy temu
polska to zakała europy i świata dobrze że dostali nauczkę na wołyniu w katyniu i oświęcimiu i dobrze że tej dziczy 123 lata na mapie nie było
otoon
7 miesięcy temu
Rosja to dziki kraj, daleko jej do europy - pierw musi umrzeć klika kolejnych pokoleń, zapomnieć o stalinie i putinie, może wtedy zbliżą sie do Europy
zsrr
7 miesięcy temu
przeklęci się żalą którzy napadali na banki mordowali milicjantów napadając na posterunki mordowali chłopów którzy dostawali ziemię z reformy rolnej mordowali nauczycieli którzy zwalczali analfabetyzm Wyklęci to mordercy bandyci i złodzieje dobrze że nie dali rady armii Radzieckiej i nowej władzy polskiej a Armia Radziecka to najwięksi wyzwoliciele w historii gdyby nie oni to naród polski by dzisiaj nie istniał i jedyni prawdziwi zwycięzcy bohaterowie i wyzwoliciele
.....
7 miesięcy temu
"W dodatku styczniu zaczyna się kilkutygodniowa noc polarna." W styczniu???? To kiedy jest najdłuższa noc? W lutym? Coraz "wyższy" poziom tekstów. Autorowi polecam powrót do podstawówki. Może się dowie kiedy zaczynają a kiedy się kończą najdłuższe noce....
Kacap
7 miesięcy temu
Cyt: "Rosyjskie miasto Workuta jest najzimniejszym miastem w całej Europie". Bez urazy ale redaktor inteligencją nie świeci. Zapraszam do klasy VI SP na lekcję geografii. Wagarowało się? To jest miasto w Azji jak zresztą cała Rosja. Sami podzielili sobie kraj na dwa kontynenty żeby mieć prestiż w Europie. Niestety nadal to Azja, nie ma się czego wstydzić. Szkoda tylko że Europa i Azja ma jedną zakałę czyli Rosję.
Taka prawda
7 miesięcy temu
Może i zimno, ale nie 15000zl za metr kwadratowy.
gość
7 miesięcy temu
Po pieronie Europa!!!!
Andy
7 miesięcy temu
Może pierwsze lekcja geografii a potem pisać komentarze
bEDJFHEX
Grzeg
7 miesięcy temu
Dobre miejsce na azyl dla uchodzcow
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić