o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Alarm w Rosji! Zawiadomili już WHO. "Wierzchołek góry lodowej"

176
Podziel się

W Rosji odnotowano pierwsze przypadki przeniesienia wirusa ptasiej grypy na ludzi. Oficjalnie AH5N8 zaraziło się siedem osób, jednak francuski ekspert obawia się, że w rzeczywistości podobnych przypadków może być znacznie więcej.

Alarm w Rosji! Zawiadomili już WHO. "Wierzchołek góry lodowej"
Rosja zawiadomiła już WHO. W kraju stwierdzono pierwszy na świecie przypadek przeniesienia AH5N8 na ludzi. (Getty Images)
bEstNuyJ

Osoby zakażone AH5N8 to pracownicy fermy drobiu w południowej Rosji. Anna Popowa, szefowa rosyjskiego organu ochrony zdrowia, zapewniła, że cieszą się oni dobrym samopoczuciem, a do zakażenia doszło w trakcie pracy. Zapewniła również, że wszystkie zebrane przez naukowców dane zostały już przekazane do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Informację o pierwszym na świecie przypadku przeniesienia AH5N8 na ludzi zostały już przesłane do Światowej Organizacji Zdrowia – deklaruje Anna Popowa.
bEstNuyL

Ekspert: to wierzchołek góry lodowej

Doniesienia z Rosji komentuje Gwenael Vourch, szef badań we francuskim Narodowym Instytucie Rolnictwa, Żywności i Środowiska. Epidemiolog wyraził przekonanie, że w rzeczywistości zakażeń AH5N8 jest znacznie więcej, niż udało się to ustalić naukowcom.

To prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej – podkreślił Gwenael Vourch, którego cytuje agencja AFP.
bEstNuyR
Zobacz także: Zobacz też: Przeszczep narządów od zmarłych na COVID-19. Lekarz wyjaśnia, czy to możliwe

Gwenael Vourch zwrócił również uwagę na to, że wirus ptasiej grypy dość szybko ulega mutacjom. Podejrzewa więc, że w Rosji występują już inne warianty AH5N8, które nie zostały jednak jeszcze wykryte. Jak jednak twierdzi inny ekspert, francuski epidemiolog Francois Renaud, na obecnym etapie nie można mówić o globalnym zagrożeniu.

bEstNuyS
Na tym etapie nie należy się szczególnie martwić. Pandemia koronawirusa nauczyła nasze kraje szybkiego reagowania na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zostaną podjęte drakońskie środki, aby natychmiast zatrzymać wybuch nowej epidemii – zapowiedział Francois Renaud.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstNuzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(176)
Apis
5 miesięcy temu
Kononowicz miał rację "nie będzie nic"
Tomaszwwwww
5 miesięcy temu
Ppp
Tomaszwwwww
5 miesięcy temu
Pani Olu? Czy ludzie są pomocni?
bEstNuzn
Rock
5 miesięcy temu
Jest jeden sposób na pozbycie pandemia/w trzech krokach 1.wejdź do dużego pokoju 2. otwórz okno 3.wyrzuć telewizor
Co za łosie
5 miesięcy temu
Rozpisali się specjaliści o grypy. Ptasia grypa przenosi się z dzikich kaczek na te hodowlane i tak jest od tysięcy lat.
Htdvg
5 miesięcy temu
Znowu się zaczyna, następną ustawka
,proszęopomoc
5 miesięcy temu
.,Mam na imię Ola.., Jestem samotną mamą, zanim opowiem ,..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś ..,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Wszystkim Dobrego poniedziałkowego popołudnia ..Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. ,, '
Narsamo
5 miesięcy temu
Broń biologiczna ? Kolejna bedzie fala pandemia 4
Fgm
5 miesięcy temu
Rosji się nie ufa
M...
5 miesięcy temu
Znowu czymś straszą , przecież ta ptasia grupa już kiedyś była , a jak jest to co ptaki bo wybijają pewnie komuś przeszkadza śpiew o poranku
Tracy
5 miesięcy temu
Co za bzdury!!!
Ela
5 miesięcy temu
powiem odwrotnie: " Nie umierać.Żyć"🙏🤦
Wirus
5 miesięcy temu
Najlepsze jest to że najgłupszym krajem w Europie jest POLSKA
bEstNuzf
J....
5 miesięcy temu
Kłamstwa już wiedzą jak zapanować nad Baranami czyli......Ludzie dopiero kiedy będzie dno czyli nic skończą się pandemie ......Przykre Jeden Wielki Interes.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić