o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Miasto Tarnobrzeg reaguje na obostrzenia. Zakupiono automaty do wody święconej

5
Podziel się

Miasto Tarnobrzeg (woj. podkarpackie) zdecydowało się zainwestować w kościoły. Zakupiono bezdotykowe dystrybutory na wodę święconą. Jeden z pierwszych automatów został zainstalowany w kościele dominikanów.

Miasto Tarnobrzeg reaguje na obostrzenia. Zakupiono automaty do wody święconej
Automat do wody święconej (Facebook, Dominikanie Tarnobrzeg)
bErajtkR

Od 13 czerwca obowiązują łagodniejsze restrykcje w kościołach. Rząd zdecydował, że świątynie mogą być wypełniane w 50 procentach.

W związku z tym władze samorządowe Tarnobrzega postanowiły zaopatrzyć lokalne kościoły w dystrybutory do wody święconej. Pandemia sprawiła, że wierni nie mogli korzystać z tradycyjnych kropielnic. Teraz, dzięki automatycznemu urządzeniu, znów pojawi się szansa na uzyskiwanie wody święconej.

bErajtkT

Serwis wiadomosci.wp.pl spostrzega, że "z informacji podanych przez Urząd Miasta Tarnobrzeg wynika, że samorząd za jeden automatyczny dystrybutor do wody święconej zapłacił prawie 1100 zł".

Tarnobrzeg. Dominikanie cieszą się z dystrybutora

Wiadomo już, że jedno z takich urządzeń trafiło do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej przy klasztorze dominikanów.

W naszym kościele został zainstalowany automatyczny dozownik wody święconej, podarowany przez Władze Miasta. Dziękujemy. Większe ilości wody święconej można pobierać z dystrybutora znajdującego się przy zakrystii" - poinformowali tarnobrzescy zakonnicy na swoim profilu na Facebooku.
bErajtkZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErajtlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Klara
miesiąc temu
Pan Bożek niech się weźmie za remont drogi obok szkoły nr 3 I dalej do bloku przy 1Maja 7 wstyd że taki stan drogi pozostawił, ludziom niech nie myśli oczu, wstyd
Tarnobrzeżan
miesiąc temu
A co sami za swoje nie mogą kupić? Przecież dostają na to pieniądze. Tylko za podatnika pieniądze musi być? Lepiej te pieniądze na Żłobki by przeznaczył
Jaja
miesiąc temu
Można za pieniądze podatnika lukrować klerem niech te mądre urzędnicy wydają swoje skandal niebywały
bErajtlv
Polak
miesiąc temu
Średniowiecze
Polo
miesiąc temu
Ale ciemnota szkoda to komentować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić