Mieszkańcy Katowic przerażeni! W mieście grasuje gigantyczny pyton

47

Katowice wstrzymały oddech. Wszystko za sprawą komunikatu tamtejszego Urzędu Miasta, w którym jego przedstawiciele ostrzegają przed pytonem mogącym mieć nawet dwa metry długości! Co wiadomo na ten temat?

Mieszkańcy Katowic przerażeni! W mieście grasuje gigantyczny pyton
Pyton (Pixabay)

Pyton dywanowy grasuje w Katowicach? Wszystko na to wskazuje. Zaczęło się od Osiedla Tysiąclecia, gdzie znaleziona została wylinka węża. Znaleziono ją przy ul. Piastów 9.

Gatunek dorasta do ok. 2 m długości, nie jest wężem jadowitym lub duszącym. Poluje głównie na myszy i szczury - informuje Urząd Miasta w Katowicach na Facebooku.

Pyton dywanowy w Katowicach. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Wszyscy powinni być bardzo czujni. Co zrobić w przypadku natrafienia na pytona?

Zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli, dlatego w przypadku natrafienia na węża prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Katowicach (tel. 986 lub 32 3599 530), która wyśle specjalistyczny podmiot w celu schwytania węża i zapewnienia mu bezpieczeństwa - podano w komunikacie.

Mieszkańcy spostrzegają, że równie dobrze ktoś mógł wyrzucić wylinkę przez balkon. Mimo wszystko ostrożności nigdy za wiele. Warto się rozglądać i w razie potrzeby skontaktować się ze służbami.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić