Angelika Karpińska| 

Zauważyli to z helikoptera. Przerażający symbol na dnie basenu

514

Uwielbiający nazistów nauczyciel historii, który nazwał swojego syna Adolf, został zmuszony do zakrycia ogromnej swastyki w swoim basenie. Została ona zauważona przez brazylijskich policjantów, którzy lecieli helikopterem nad posiadłością mężczyzny.

Zauważyli to z helikoptera. Przerażający symbol na dnie basenu
Nauczyciel historii ma w basenie ogromną swastykę

Brazylijscy policjanci dokonali niespodziewanego odkrycia podczas przeszukiwania okolicy w związku z porwaniem. Gdy przelatywali helikopterem nad domem nauczyciela historii w Pomerode, zauważyli ogromną swastykę na dnie basenu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mundurowi byli zszokowani, ale postanowili nie podejmować żadnych działań, ponieważ antysemicki symbol znajdował się na prywatnej działce, a zatem właściciela nie można było posądzić o propagowanie nazizmu. Brazylijska Konfederacja Izraelitów skarżyła się jednak na brak reakcji, co skłoniło śledczych do nakazania 58-latkowi usunięcia swastyki.

Wtedy Wandercy Pugliesi zmienił projekt, łącząc swastykę tak, aby przypominała kwadrat z krzyżem. Zdjęcia pokazują, że symbol jest nadal widoczny, ale władze potwierdziły, że sprawa została zamknięta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Miał swastykę na dnie basenu. Kandydował do rady miasta

Teraz media podają, że nauczyciel historii zgłosił się jako kandydat na radnego w Pomerode. To zamożne miasto w Brazylii, którego większość mieszkańców ma niemieckie pochodzenie. Jednak centroprawicowa Partia Liberalna, z której kandydował, wyrzuciła go z powodu jego zamiłowania do III Rzeszy.

Mężczyzna miał także posiadać przedmioty o tematyce nazistowskiej, w tym fotografie, obrazy, książki i koszulki, które zostały skonfiskowane z jego domu w latach 90. XX wieku. Toczył batalię prawną, aby je odzyskać, twierdząc, że posiadał je jedynie w celach naukowych, ale sąd odrzucił jego wnioski.

Zobacz także: Propozycja Hitlera dla Piłsudskiego. Mogła zmienić historię Polski i Europy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić