Mieszkanie w ogniu! Policjanci ryzykowali życiem, ratując lokatora

2

Do pożaru doszło w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Strzegomiu (woj. dolnośląskie). Gdyby nie szybka interwencja policjantów, mogło skończyć się tragedią. Narażając życie, funkcjonariusze wkroczyli do płonącego lokalu i wynieśli poszkodowanego.

Mieszkanie w ogniu! Policjanci ryzykowali życiem, ratując lokatora
Pożar wybuchł w jednym z budynków wielorodzinnych w Strzegomiu (Policja.pl)

Zawiadomienie o groźnym zdarzeniu dotarło do służb po godzinie 16:00. Jak relacjonuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, dyżurny z KPP w Świdnicy został poinformowany o pożarze w mieszkaniu jednego z strzegomskich bloków.

Pożar w Strzegomiu. Na 76-latku paliła się odzież

Na miejsce wskazane przez autora zgłoszenia skierowano nie tylko strażaków, lecz także policyjny patrol. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli st. sierż Piotr Wroński oraz sierż. Patryk Dolecki z Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Policjanci dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu wciąż przebywa jeden z lokatorów, 76-letni mężczyzna. Mimo panującego zadymienia, a także wysokiej temperatury, funkcjonariusze wkroczyli do środka.

W płonącym mieszkaniu policjanci znaleźli poszkodowanego. Ogień zdążył zająć jego odzież. Funkcjonariusze zgasili płomienie, a następnie wynieśli lokatora przed budynek. Gdyby nie sprawna akcja, seniora czekałaby pewna śmierć.

Na zewnątrz 76-latkiem zajęli się ratownicy. Przetransportowali oni rannego mężczyznę do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy przeprowadzili ewakuację pozostałych mieszkańców bloku i ugasili pożar.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić