o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Migranci z Afryki próbowali dostać się do Polski. Ich tłumaczenie "rozbroiło" służby

94
Podziel się

Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych imigrantów, którzy usiłowali przekroczyć polską granicę. Pochodzący z Afryki mężczyźni wyglądali na bardzo zaskoczonych. Przekonywali, że uczestniczą w wyprawie survivalowej i przez przypadek zboczyli z kursu.

Migranci z Afryki próbowali dostać się do Polski. Ich tłumaczenie "rozbroiło" służby
W nocy z poniedziałku na wtorek polskie służby zatrzymały trzech nielegalnych migrantów z Afryki (Straż Graniczna)
bEBZhZWt

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał dwóch Gambijczyków w wieku 28 i 37 lat oraz 30-letniego Nigeryjczyka. Zatrzymania dokonano w nocy z poniedziałku na wtorek. Incydent miał miejsce w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy w Korczowej.

Mundurowi patrolowali granicę z wykorzystaniem niezawodnych w tych warunkach kamer termowizyjnych. Zarejestrowali moment nielegalnego przekroczenia granicy przez trzy osoby. W wyniku podjętych działań, sprawcy zostali szybko ujęci – poinformowała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.
bEBZhZWv

Trzech Afrykańczyków przekroczyło polską granicę. Udawali, że są na wyprawie

Dwóch cudzoziemców miało przy sobie paszporty, a trzeci kserokopię dokumentu. W trakcie składania przez nich wyjaśnień, strażnicy zorientowali się, że mężczyźni podają uzgodnioną wcześniej, wspólną wersję wydarzeń.

Twierdzili, że studiują na Ukrainie i postanowili wybrać się na leśną wyprawę survivalową. Mieli biwakować i poznawać rejony zachodniej Ukrainy. Podkreślali, że nie byli świadomi przekroczenia granicy z Polską – opisała Pajor.

Ostatecznie mężczyźni przyznali, że cel ich wyprawy był zupełnie inny. Poinformowali, że chcieli dotrzeć do Holandii i tam się osiedlić.

bEBZhZWB
Mieli przy sobie kilkaset złotych i kilkadziesiąt euro oraz plecaki z ubraniami na zmianę. Mundurowym pokazali też telefony z zaplanowaną trasą podróży – dodała rzeczniczka straży granicznej.

Nielegalnie przekroczyli polską granicę. Zostali przekazani ukraińskim służbom

Migranci usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznali się do tego czynu. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia w zawieszeniu na 2 lata. Zostali przekazani służbom granicznym na Ukrainie.

BiOSG podaje, że od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano 140 nielegalnych imigrantów. Dominują wśród nich obywatele Afganistanu, Turcji oraz Syrii. Z Afryki zatrzymano jak dotąd 11 osób.

bEBZhZWC

Obejrzyj także: Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą. Nagranie z akcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZhZWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Polak
3 tyg. temu
Dobrze, że wymyślili te kamery termowizyjne, bo inaczej jak w nocy znaleźliby tych nygusów z Afryki? Dosłownie rozpuściliby się w ciemnościach!
AlaMaRabarbar
miesiąc temu
Czego tu szukają? Podobno są przywiązani do swojego mzimu. To niech siedzą u siebie a nie pchają się do Europy którą gardzą. Niech się trzymają swoich grup wyznaniowych. Nie akceptuję takich co przychodzą z obcymi jakimiś swoimi bogami. Do widzenia. Nic tu po was.
Strzelec SWD
miesiąc temu
Murzyn w nocy idzie pewnie bo myśli że go nikt nie zobaczy. Ci co zostali teraz złapani myślą że biały Człowiek posłużył się silnymi czarami.
bEBZhZWX
Mają pecha
miesiąc temu
Bo Polska to nie zachód gdzie co trzeci ma ciemną skore,w Polsce nie dadzą rady wtopić się w tłum. Zadne wiec przekraczanie granicy w ich sytuacji nie ma szans. Poza tym mamy dobrze działających pograniczników ,uważam ze lepszych zachód by nie znalazł. Są naprawdę skuteczni za co im brawa !!!!
Tomasz z L
miesiąc temu
Szkoda mi wszystkich emigrantow skad kolwiek sa. Gdyby im bylo dobrze u siebie to by nie musieli uciekac. Moze nigdy nie dotra do celu. Powodzenia zycze wszystkim. I Wam ktorzy macie dach nad glowa i czujecie sie bezpiecznie w swoich domach.
bibliamowi
miesiąc temu
Europa Zachodnia Reformacji stała się zeświecczona, Europa Środkowo - Wschodnia (szczególnie Polska) pogrążyła się głębiej w kontrreformacji - bałwochwalczym ceremonialiźmie w buncie przeciw dekalogowi Bożemu - drugiemu przykazaniu "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Wyjścia 20,4.5. U traciła tak ochronę Bożą, więc jak w VII wieku ( Islam pod wodzą Mahometa) demony napędzają Europie nawałę muzułmańską. Tylko teraz przebieglej, w formie nachodźców wobec których nie można użyć wojska i broni palnej. Ratunkiem jedynie powtórzenie w Polsce Reformacji (Polexit z obozu papizmu jak w XVI Złotym Wieku dla Polski), odwrócenie narodu od bałwochwalstwa obrazów, figur i dygnitarzy religijnych aby odzyskać Bożą ochronę
maciek
miesiąc temu
jakoś nikt nie krzyczy że jest to próba destabilizacji Polski przez Ukrainę
Szelka
miesiąc temu
Allach jest wielki, kupił mi szelki👷‍♂️🤣!
Survival
miesiąc temu
Łatwo mogą udowadnić że są survivalowcami. Niech pokażą ile wytrzymają bez jedzenia i picia.
PolakPatriota
miesiąc temu
Po to płacimy podatki i utrzymujemy służby aby SG wykonywała rzetelnie swoją pracę. Granica to nie deptak. To strefa specjalna w której obowiązują określone prawa. Łamanie ich to bezprawie. Przestrzegajmy prawa, na tym opiera się Nasze Państwo, Nasze Bezpieczeństwo. Za nawoływanie do łamania prawa, wszelkie zachęcanie do tolerowania przestępczości, łamania Prawa o Ochronie Granic jest przestępstwem. Dajmy służbom granicznym wykonywać swoją pracę, wspomagajmy ich. DBAJMY o nasz Kraj, Naszą Ojczyznę Polskę!
MagazynierMON
miesiąc temu
Apeluję o oszczędność amunicji. Jeden imigrant, jeden nabój.
Danek
miesiąc temu
Uchodźców z Afryki w Polsce jest już z pół miliona sporą część już uciekła z Ukrainy było 2 miliony legalnie nie legalnie naprawdę 5milionow PiSofsit bierze wszystkich jak leci mieliśmy 5000 ludzi z byłych republik radzieckich szkolonych przez CIA rządy Po PiS wyludniają ten kraj kto nie zna kogoś kto wyjechał i nie wrócił już do kraju nie dziwi mnie postawa smołowych gości jeszcze rok z dwa i tez będziemy wiać z tego kraju
krak
miesiąc temu
czemu pogranicznicy nie strzelaja do agresorów? nielegalnie przekraczajac granice to jest napasc na panstwo polskie. kto ma bronic polakow? sami mamy chwycic za kosy? domagam sie aby pogranicznicy strzelali bez zadnego zastanowienia.
bEBZhZWP
Wyrafinowani
miesiąc temu
ludzie (inżynierowie, lekarze...) mają wyrafinowane hobbies jak np. surwiwal.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić