Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Milion dzieci może umrzeć z głodu. Świat patrzy na Afganistan

14
Podziel się

UNICEF ostrzega, że w tym roku w Afganistanie z powodu "ciężkiego niedożywienia" może umrzeć milion dzieci. Ponadto ok. 10 mln dzieci potrzebuje pomocy humanitarnej.

Milion dzieci może umrzeć z głodu. Świat patrzy na Afganistan
Dzieci z Afganistanu mogą umrzeć z głodu (Getty Images)
bEUNWpcl

W poniedziałek dyrektor wykonawcza Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) Henrietta Fore ostrzegła, że w tym roku w Afganistanie milion dzieci narażonych jest na śmierć z powodu "ciężkiego niedożywienia".

10 mln dzieci w Afganistanie potrzebuje pomocy humanitarnej

Przekazała również, że ok. 10 mln dzieci w Afganistanie potrzebuje pomocy humanitarnej. 4,2 mln dzieci nie chodzi do szkół, w tym 2,2 mln dziewczynek.

bEUNWpcn

Od początku roku UNICEF zarejestrował ponad 2 tys. poważnych naruszeń praw dzieci w Afganistanie. 435 tys. kobiet i dzieci zostało zmuszonych do ucieczki ze swych domów przez nasilającą się przemoc. Szefowa UNICEF wyjaśniła, że to codzienność afgańskich dzieci, niezależnie od sytuacji politycznej i związanych z nią zmian w kraju.

Apelujemy do talibów i innych decydentów, by zapewnili UNICEF i organizacjom humanitarnym bezpieczny i nieograniczony dostęp do dzieci w potrzebie, gdziekolwiek one są - powiedziała Henrietta Fore.
bEUNWpct

UNICEF i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwróciły się również do stron konfliktu w Afganistanie z apelem o umożliwienie dostaw leków i środków pomocowych dla milionów ludzi. Przez zawieszenie wszystkich lotów komercyjnych do Kabulu ONZ nie była w stanie dostarczać pomocy humanitarnej.

WHO i UNICEF wzywają do natychmiastowego uruchomienia mostu powietrznego dla nieprzerwanych i nieograniczonych dostaw pomocy humanitarnej do Afganistanu - napisano w oświadczeniu.

15 sierpnia talibowie wkroczyli do Kabulu i przejęli władzę nad Afganistanem. Tysiące przerażonych Afgańczyków próbuje uciec z kraju. Wojsko amerykańskie kontroluje loty i odpowiada za bezpieczeństwo.

bEUNWpcu

Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNWpcO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Security
4 miesiące temu
Żyw i niańcz w Polsce. Ratuj jego dzieci które go nie obchodzą. W podziękowaniu on wraz z kolegą utną ci głowę, bo są bardzo religijni i MUSZĄ słuchać nauk koranu. Jego dzieci będą bić brawo i zagrają twoją głową w piłkę. Nie zrobią tego bo będą za małe? No to będą ją sobie turlać. Afganistan, kraj wolny. Chcieli talibów bo sami są talibami. To ich kultura, innej nie chcą.
wyborca
4 miesiące temu
a co to bracia z bogatych krajów wkoło nie pomogą ? przecież w całym rejonie same muzułmańskie kraje śpią na ropie , powinni wspierać swoich biedniejszych braci
Koko
4 miesiące temu
To wina Zachodu.Przez 20 lat nic nie dali Afgańczykom.Nic dziwnego,że ci poparli talibów.
bEUNWpcP
stan
4 miesiące temu
Naplodzic dzieci potrafili a teraz uciekają ze swoich domów 35mln kraj boi się 60tysiącom talibów
Olo
4 miesiące temu
Kaja Godek lubi dzieci i co?
POLAK
4 miesiące temu
PO PRZYGARNIE I TVN
Ja prawda
4 miesiące temu
Niech zdrowi mężczyźni nie uciekają ze swojego kraju tylko niech walczą. Naplodzili dzieci to niech teraz wychowują i zarabiają na swoje rodziny.
Bobo
4 miesiące temu
Jeśli Afgańczykom odpowiadają rządy Talibów, w tym dopuszczenie do powszechnego głodu, to cóż my możemy na to poradzić. Niech sobie żyją jak chcą.
Anka
4 miesiące temu
prezydent Afganistanu , ktory jest odpowiedzialny za swoj narod uciekl z pieniedzmi w bezpieczne miejsce a nas obarcza obowiazkiem opieki nad swoim porzuconym narodem... scigac I postawic drania przed sadem a pieniadze oddac glodnym dzieciom!
Bolek
4 miesiące temu
Lewicowe organizacje uwrażliwiły się na ... przewidywany głód w Afganistanie. Tymczasem w Afryce od lat głód dziesiątkuje ludzi. Ale tam lewicowi działacze nie zbudują kapitału...
Quert
4 miesiące temu
Talibowie przejeli władzę to teraz ich obowiązek zwłaszcza że przejeli kraj praktycznie bez walki i zniszczeń więc cała infrastruktura powinna działać A jak brakuje jedzenia to przestać uprawiać mak a siać zboża i jedzenia będzie dość
Co to jest?
4 miesiące temu
Niech więcej sobie narobią...
Jedrek
4 miesiące temu
Wiele narodów wymarło tylko dla tego że nie potrafili stanowić jakiegoś państwa. Europa jest mała i całego świata nie zbawi.
bEUNWpcH
Hajka
4 miesiące temu
Dzieci wysłać do bratnich krajów muzułmańskich.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić