Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ministerstwo Finansów szykuje łatkę. Chodzi o samozatrudnionych

4
Podziel się:

Samozatrudnieni zastanawiają się, co będzie dla nich oznaczać wprowadzenie Polskiego Ładu. - Za dzień lub dwa będą wyniki naszych prac nad rozwiązaniami dla samozatrudnionych - przekazał minister finansów Tadeusz Kościński.

Ministerstwo Finansów szykuje łatkę. Chodzi o samozatrudnionych
Tadeusz Kościński, minister finansów (flickr, Kancelaria Premiera)

O rozwiązania podatkowe dla samozatrudnionych Tadeusz Kościński był pytany w programie "Polityczne Graffiti" stacji Polsat News. Minister finansów przyznał, że to "kalkulacja podobna do tych, co zarabiają pomiędzy 6 tys. a 12 tys. i są na umowie o pracę".

Ponadto podkreślał, że "w tym wypadku są inne stawki podatkowe i nie jest łatwo stworzyć taki algorytm, żeby było sprawiedliwie społecznie".

Szef resortu finansów tłumaczył ponadto, że obecnie jest analizowane, "ile to będzie kosztowało i na ile nas stać". Obiecał, że "za dzień lub dwa będą wyniki naszych prac".

Polski Ład. Różne progi. O co chodzi?

Tadeusz Kościński został zapytany również o to, dlaczego podawane są różne progi, od których dla Polaków odczuwalne będą zmiany podatkowe wprowadzane przez Polski Ład. Minister finansów podkreślił, że istnieją tylko dwa takie progi, jednocześnie tłumacząc, że mamy do czynienia z algorytmami.

Jeden dla tych, którzy zarabiają od 6 tys. do 8 tys. wyliczony ryczałtowo, drugi dla tych, co zarabiają od 8 tys. do 13 tys. - przyznał.

Później wskazał, że "to zależy dokładnie od kwoty". - Nie można w konkretnym momencie powiedzieć, kto straci, a kto zyska (na rozwiązaniach Polskiego Ładu - PAP). Wiadomo, że 18 mln podatników zyska, dla 6 mln będą (rozwiązania - PAP) neutralne, 2 mln straci - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Hshshs
12 miesięcy temu
Dla prywaciarzy pomoc jest. A dla. Pracownikow za 2 tys żadnej pomocy
Jack
12 miesięcy temu
Łukaszenka na Białorusi gnoji obywateli, Kaczyński mikroprzedsiębiorstwa, cel jest ten sam, komuna, oligarchia, nacjonalizacja. Za PO dostałem "wędkę " z PUP w wysokości 22000 zł, niestety za rządu PiS wędka się złamała, na nową nie stać, gdzie dotacje z UE dla samozatrudnionych ? Wypracowałem dla państwa 1 mln. Vatu, nie mówiąc o dochodowym ale ta wędka jest już złamana przez ten rząd. Czas dać na nową prezesie Kaczyński.
Się zastanawi...
12 miesięcy temu
Samozatrudnieni powinni być zwolnieni z podatku do sumy 15tys.zł Panie ministrze. Proszę zobaczyć jaka jest kwota wolna od podatku dla firm w GB.Poprostu szczena opada.
Łuki
12 miesięcy temu
Ciekawe skąd wezna lekarzy do szpitali....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić