Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Młodzi masowo rezygnują z lekcji religii. Te dane to cios dla Kościoła

797
Podziel się

Uczniowie warszawskich szkół coraz częściej rezygnują z religii. Najnowsze statystyki pokazują, że nawet w podstawówce liczba chętnych do uczęszczania na religię spada.

Młodzi masowo rezygnują z lekcji religii. Te dane to cios dla Kościoła
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bETiyDsR

Władze Warszawy przeprowadziły badanie na temat tego, ilu uczniów faktycznie uczęszcza na lekcje religii w stołecznych szkołach. Wyniki statystyk udostępniła na Twitterze zastępczyni prezydenta - Renata Kaznowska.

bETiyDsT

W szkołach podstawowych na lekcje religii chodzi 67,6 proc. uczniów. Z zajęć etyki korzysta 8,7 proc. i tylko 4,4, proc. chodzi na oba przedmioty. Aż 19,2 proc. nie korzysta ani z jednej, ani z drugiej opcji, a przypomnijmy, że zarówno etyka, jak i religia nie są obowiązkowe.

W szkołach ponadpodstawowych na religię chodzi już tylko co trzeci uczeń. Na etykę tylko 2,3 proc. Ponad połowa warszawskich uczniów szkół ponadpodstawowych, bo 66,7 proc., nie uczęszcza ani na religię, ani na etykę.

Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiyDtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(797)
j23
miesiąc temu
Brawo piS
Dolnoślązaczk...
miesiąc temu
I co z tego że to Warszawa? Do mniejszych miejscowości ta fala już dochodzi. Jestem z Dolnego Śląska a tam w średniej wielkości Legnicy większość młodzieży nie chodzi na religie. I w konserwatywnych Kielcach już też się większość wypisuje
Wojciech😆
miesiąc temu
Brawo polscy slowianie
bETiyDtv
skryba
miesiąc temu
Religia w szkole - to serwowanie dzieciom, bałaganu w głowie. W szkole powinno uczyć się faktów, a nie poglądów. Najbardziej skuteczna forma katechizacji (Powtórzonego Prawa 6:6, 7) Słowa, które ci dzisiaj przekazuję, mają być w twoim sercu 7 i masz je wpajać swoim dzieciom, rozmawiać o nich, gdy siedzisz w domu, gdy idziesz drogą, gdy się kładziesz i gdy wstajesz. A więc rodzice powinni pamiętać o dwóch rzeczach. Przede wszystkim sami mają poznawać Pismo Święte i stosować się do niego w praktyce, aż pokochają zawarte w nim prawo Boże (Psalm 119:97). Będą wtedy mogli wprowadzać w czyn zalecenie z drugiej części tego wersetu — "wpajać te słowa’ swym dzieciom, niejako wyryć je w ich sercach przez kierowanie uwagi na ich wartość. Trzeba zatem, by rodzice odpowiednio pouczali dzieci i często powtarzali im to, co najistotniejsze.
Tak jest
miesiąc temu
Nie musza ! Nikt ich nie zmusza !
Belzebub
miesiąc temu
A dlaczego xionc, ja nie chce xionc, nie chce egzekucję...😁
Tata
miesiąc temu
Nareszcie ! Oby jak najwięcej. Niech sobie w kościołach i kapliczkach opowiadają bajki.
ala
miesiąc temu
Jarek załatwi tę sprawę, będą chodzić
Anka
miesiąc temu
PIS bardzo się do tego stanu rzeczy przysłużył
?????
miesiąc temu
Władze Warszawy przeprowadziły badania, a wybiórcza nie pomogła?
Wojciech
miesiąc temu
JAK WIADOMO W KOŚCIELE NIE UCZĄ NAS MIŁOŚCI DO BLIŹNIEGO TYLKO PARAGRAFY BISKUPÓW KTÓRZY KOCHAJĄ TYLKO MONETY JAK NIE DASZ TO NIC OD NICH NIE DOSTANIESZ JEZUS ROBIŁ TO ZADARMO I TO NA FILMACH NIE W BIBLII NIE PISANO O TYCH NAWYKACH
FU???
miesiąc temu
Ludzie .. przecież kościół Rzymsko Katolicki, to instytucja taka jak inne...czy to źle że młodzież idzie swoją drogą?? NIE.
Apage!
miesiąc temu
Czarna sotnia usilnie na to pracowała
bETiyDtn
nikt
miesiąc temu
marzec 2021r.Wołomin odział cowidowy w szpitalu, na sali 4 ciężko chore osoby (po 50, 60 i 70- wśrod nich ja), niektore umierające, przychodzi ksiądz z komunią i nikt nie chce skorzystać. Na odchodne ksiadz mówi "no i bardzo dobrze". Nie dziwię się, że młodzi odchodzą od religi a zwłaszcza od kościoła. Sam w Boga wierzę, ale pośredników już nie potrzebuję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić