Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Młodzież kpi z Trumpa. Pustki na wiecach prezydenta

86

Wiec Donalda Trumpa w Oklahomie miał być największym masowym wydarzeniem świata od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Zarezerwowano kilka tysięcy biletów, jednak sala świeciła pustkami. To sabotaż nastolatków z TikToka

Młodzież kpi z Trumpa. Pustki na wiecach prezydenta
(Getty Images)

Wiec Donalda Trumpa w Oklahomie miał być największym masowym wydarzeniem świata w czasie epidemii koronawirusa. Miało to być jednocześnie najliczniejsze spotkanie z prezydentem ubiegającym się o reelekcję. Organizatorzy zachęcali Amerykanów do zarezerwowania darmowych biletów.

Sztab Trumpa oświadczył, że ​​wydarzenie cieszy się sporą popularnością. Wpłynęło ponad milion wniosków o bilety. Większość osób, które je zarezerwowała, nie zamierzała się jednak pojawić.

Na wiecu pojawiło się zaskakująco mało osób. Wielka hala świeciła pustkami, a prezydent przemawiał do pustych trybun. W BOK Center jest 19 tys. miejsc, ale szacuje się, że zajęto ich mniej niż połowę.

Zobacz także: Fort Trump poza Polską? Włodzimierz Czarzasty: to bez znaczenia

Doprowadzili do tego nastoletni użytkownicy TikToka. Od kilku tygodni przekazywali sobie wiadomość o akcji rezerwowania biletów i niestawiania się na wiecu. Plan sabotażu szybko zaczął się rozprzestrzeniać i zdobył dużą popularność.

Z czasem do akcji dołączyły inne osoby spoza TikToka. Wiele dorosłych demokratów także masowo rezerwowało bilety na to wydarzenie. Donald Trump tłumaczył pustki na spotkaniu, nagonką mediów i utrudnianiem jego kampanii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić