Młodziutka Szwedka zginęła będąc w ciąży. Jej partner dokonał zabójstwa honorowego?

83

Przerażającą historię ze Szwecji opisał dziennik "Daily Mail". 20-letnia kobieta w siódmym miesiącu ciąży została zamordowana. Śledczy podejrzewają jej 22-letniego chłopaka. Mówi się, że mogło chodzić o zabójstwo honorowe.

Młodziutka Szwedka zginęła będąc w ciąży. Jej partner dokonał zabójstwa honorowego?
Szwedzka policja odtworzyła drastyczne szczegóły zbrodni (Materiały policji)

Saga Forsgren Elneborg spodziewała się synka. Była bardzo podekscytowana tym, że zostanie mamą. Jednak nie dane jej było tego doczekać. W siódmym miesiącu ciąży została brutalnie zamordowana.

Sprawca udusił ją kablem od lampki nocnej, a następnie zakopał pod podłogą przy samym łóżku.

Według śledczych sprawcą był chłopak Sagi, 22-letni Mohamedamin Abdirisk Ibrahim, uchodźca z Somalii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Izrael strzela sobie w stopę. "Budują elektorat propalestyński"

Mówi się, że chłopak dokonał "zabójstwa honorowego".

Ona chciała zostać mamą, on chciał aborcji

20-latka bardzo cieszyła się z wizji zostania mamą. Swoim bliskim wysyłała zdjęcia testu ciążowego, pierwszego USG a następnie relacje powiększającego się brzuszka ciążowego.

Tymczasem Mohamedamin namawiał ją na aborcję. Uznawał, że z dzieckiem sobie poradzą, ale on sam nie będzie w stanie utrzymać rodziny. Jednak Saga nie zgodziła się na aborcję.

Była taka szczęśliwa. Cieszyła się, że przeprowadzi się do nowego mieszkania i zostanie matką - powiedziała szwedzkiemu dziennikowi "Nerikes Allehanda" matka Sagi.

Ojciec dziecka walczył sam ze sobą?

22-latek pozostał przy Sadze, mimo że nie zgodziła się na aborcję. Jednak w nim samym narastał konflikt.

Według śledczych Mohamedamin wychował się w rodzinie, w której panowało przekonanie, że randkowanie z "białą kobietą" nie jest "w porządku". Zdaniem jego rodziców 22-latek powinien był umawiać się z kobietą ze swojego kręgu kulturowego.

Mohamedamin bał się, że jego związek nie znajdzie akceptacji w rodzinie, więc ukrywał go przez nawet 2 lata. Tymczasem Saga bardzo chciała poznać jego rodzinę.

Po raz ostatni para wymieniła się SMSami 28 kwietnia 2023 r. Po tym Ibrahim miał udać się do mieszkania 20-latki, gdzie udusił ją kablem od lampki nocnej - relacjonuje szwedzki dziennik "Aftonbladet".

Według śledczych można tu mówić o "zabójstwie honorowym".

Mężczyzna chciał zachować lub przywrócić honor swój i swojej rodziny, zabijając kobietę, która nosiła jego dziecko - tłumaczyła w komunikacie prasowym prokurator Elisabeth Anderson.

Sam podejrzany zaprzecza, żeby dokonał takiej zbrodni. Przyznał, że wciąż nie może uwierzyć w śmierć partnerki. Proces w sprawie morderstwa Sagi ma ruszyć 10 kwietnia.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić