Brutalna napaść we Wrześni. "Padł nieprzytomny na chodnik"

28

Do brutalnego rozboju doszło na ulicy Koszarowej we Wrześni (woj. wielkopolskie). Agresor zażądał pieniędzy od 32-letniego przechodnia. Gdy spotkał się z odmową, zadał cios, po którym 32-latek padł nieprzytomny na chodnik. Sprawa ma dość nieoczekiwany finał.

Brutalna napaść we Wrześni. "Padł nieprzytomny na chodnik"
Rozbój we Wrześni (KPP Września)

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicy Koszarowej we Wrześni. Napastnik zażądał od przechodnia pieniędzy, a gdy usłyszał odmowę, uderzył ofiarę w twarz. Cios był na tyle silny, że młody mężczyzna padł nieprzytomny na chodnik. Napastnik ukradł 32-latkowi telefon komórkowy oraz 250 złotych.

Nieprzytomnemu mężczyźnie pomógł świadek zdarzenia. To dzięki niemu ofiara odzyskała przytomność. Jak informuje wrzesińska policja, 32-latek udał się do Szpitala Powiatowego we Wrześni, gdzie stwierdzono obrażenia ciała powyżej 7 dni.

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy już po paru dniach namierzyli 28-letniego sprawcę. Do zatrzymania doszło we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 8:55 w miejscowości Bierzglinek. Na widok policjantów, 28-latek rzucił się do ucieczki, ale szybko został zatrzymany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeskanowali ciężarówkę ze skrzynkami. Kierowca z Białorusi "nie wiedział, co wiezie"

Nieoczekiwany finał sprawy

W domu 28-latka policjanci znaleźli skradziony telefon, zastali też 29-latkę, która - jak się okazało - była poszukiwana listem gończym za uchylanie się od obowiązku alimentacji. Kobieta również została zatrzymana.

Jak informuje rzecznik policji we Wrześni, wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 400 złotych. 28-latek, który zaatakował 32-letniego przechodnia, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W związku z kodeksowo ciężkim zarzutem rozboju, w skutek którego pokrzywdzony doznał średniego uszczerbku na zdrowiu, wobec 28-latka został sporządzony wniosek o zastosowanie 3-miesięcznej izolacji w zakładzie karnym. W trakcie posiedzenia aresztowego sędzia przychylił się prokuratorskiego wniosku - poinformowano w policyjnym komunikacie.
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić