Mocne nagranie. Pokazuje atak Ukraińców na rosyjską bazę

Ubiegłej nocy rosyjscy żołnierze – ku zgrozie i zdumieniu całego świata – ostrzelali elektrownię atomową w Zaporożu. Jednak Ukraińcy nie dają za wygraną, konsekwentnie stawiając opór najeźdźcy. Ostrzelali nawet jedną z wrogich baz na północ od Kijowa.

Mocne nagranie. Pokazuje atak Ukraińców na rosyjską bazę
Ukraińscy żołnierze ostrzelali bazę wroga, znajdującą się na północ od Kijowa (Twitter, @Osinttechnical)

Mimo że od pierwszego dnia inwazji rosyjskie siły dążą do opanowania Kijowa, jak dotąd ich wysiłki spełzły na niczym. W wyniku ostrzału ucierpiała nie tylko stolica, lecz także otaczające ją miejscowości, w tym m.in. Wasylków oraz Browary.

Atak na Ukrainę. Żołnierze ostrzelali rosyjską bazę

Chociaż Ukraińcy z oddaniem bronią swojej ojczyzny, zarówno sytuacja cywilów, jak i żołnierzy staje się coraz bardziej dramatyczna. Rosjanie nie odpuszczają nawet na chwilę, ostrzeliwujące nie tylko Kijów, lecz także inne duże miasta Ukrainy – Charków i Mariupol.

Ukraińscy żołnierze nie poprzestają wyłącznie na obronie. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym zarejestrowano ostrzał bazy wojskowej – tym razem opanowanej przez Rosjan. Mieści się ona na północ od Kijowa.

Na północ od Kijowa trwa ostrzał rosyjskiej bazy operacyjnej – napisał na Twitterze dziennikarz prowadzący profil OSINTtechnical.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rzecznik ukraińskiej armii na razie nie potwierdził, czy ostrzał rosyjskiej bazy skończył się sukcesem. Na północy Ukrainy trwają zintensyfikowane działania, które mają na celu otoczenie Kijowa i ostateczne złamanie oporu żołnierzy i mieszkańców.

Zobacz także: Zobacz też: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić