Mocne nagranie. Tak wygląda teraz plażowanie w Rosji

Duży śmigłowiec bojowy rosyjskiego wojska przeleciał na niskiej wysokości nad plażą w obwodzie biełgorodzkim. Tak obecnie wygląda wypoczynek w tej części kraju. Rosja systematycznie ściąga swoje siły do tego graniczącego z Ukrainą regionu.

Mocne nagranie. Tak wygląda teraz plażowanie w Rosji
Nad plażą przeleciał śmigłowiec bojowy (Twitter)

Do zdarzenia doszło w obwodzie biełgorodzkim, który położony jest tuż przy granicy z Ukrainą. Plażowicze, którzy spędzali weekend obok jednego z jezior, zauważyli w pewnym momencie coś niezwykłego. Do plaży na niewielkiej wysokości zbliżał się śmigłowiec bojowy.

Niebezpieczny lot nad plażą

Maszyna przeleciała tuż nad jeziorem. Co ciekawe, nikt z plażowiczów nawet nie próbował się ukryć przed śmigłowcem, a dzieci nawet machały jego pilotom.

Śmigłowiec na nagraniu to Mi-28 - rosyjska dwumiejscowa maszyna szturmowa w układzie tandem (piloci siedzą jeden za drugim). Powstał jako odpowiednik amerykańskiego śmigłowca Apache, głównym jego przeznaczeniem jest niszczenie czołgów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mieszkańcy są przyzwyczajeni

Mieszkańcy regionu przyzwyczajeni są do lotów samolotów bojowych, gdyż Rosja wykorzystuje ten region jako teren tranzytowy - stąd rosyjskie siły są wysyłane do Ukrainy, a samoloty i śmigłowce bojowe wypuszczają z tego terenu rakiety.

Pod koniec lipca Radio Swoboda przekazało, że rosyjska armia ściąga sprzęt wojskowy do obwodu biełgorodzkiego przy granicy z okupowaną częścią ukraińskiego regionu charkowskiego. Eksperci uważają, że broń może być wykorzystywana następnie na kierunku iziumskim i słowiańskim.

Rosja koncentruje siły w obwodzie biełgorodzkim

Zwiększanie liczby sprzętu zarejestrował satelita Planet Labs. Na zdjęciach, które są posiadaniu dziennikarzy programu Schemy (projekt Radia Swoboda), widać, że część sprzętu jest przywożona koleją. Dostarczany jest do wsi Sobolewka w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim.

Radio Swoboda zaznacza, że program Schemy już wcześniej informował o ściąganiu sprzętu przez rosyjską armię do kilku miejscowości w obwodzie biełgorodzkim.

Zobacz także: Systemy rakietowe "GRAD" w akcji. Tak bronią granic Charkowa
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić