aktualizacja 

Mocne słowa abp Gądeckiego na pasterce

413

Podczas pasterki w poznańskiej katedrze homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Duchowny stwierdził, że "przegrana w walce duchowej jest dziś o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem".

Mocne słowa abp Gądeckiego na pasterce
abp Stanisław Gądecki (Wikimedia Commons)

W trakcie pasterki w poznańskiej katedrze abp Gądecki mówił oczywiście o okolicznościach narodzin Jezusa. Nie mogło również zabraknąć nawiązania do pandemii koronawirusa.

Z pewnością utrudnia ona życie pobożne, poprzez nakładane restrykcje z nią związane. Z jednej strony przypomniała ona całej ludzkości, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, że wirus ten jest groźny, że trzeba się przed nim chronić i zapobiegać zarażeniom. Ochrona przed nim jest najpierw zadaniem każdego poszczególnego obywatela, ale jest również zadaniem władz cywilnych, całego świata medycznego, ponieważ zadaniem instytucji świeckich jest służyć wszystkiemu, co wchodzi w zakres doczesnego dobra wspólnego obywateli - mówił przewodniczący KEP, cytowany przez rmf24.pl za PAP.

Abp Gądecki o skutkach przegrania walki duchowej

Arcybiskup Gądecki zaznaczał również, że przegranie walki duchowej jest groźniejsze niż porażka z koronawirusem.

Pamiętajmy zawsze o tym, że przegrana w walce duchowej jest dziś o wiele groźniejsza niż porażka w zmaganiach z koronawirusem - zaznaczał przewodniczący KEP.

Podczas homilii mówił też o skutkach niepowodzenia w życiu duchowym. - Przegranie walki duchowej prowadzi nieodzownie do przegrania wszystkich innych bitew, również tych toczących się o zdrowie i życie doczesne - dodawał.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić