Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Mocne słowa prof. Horbana. "Kostnice są przygotowane"

10
Podziel się

Główny doradca premiera ds. COVID-19 ocenił, że "rozsądny człowiek się szczepi, jeśli ma możliwość". - Jeśli nie, to trudno. Można powiedzieć: "Jesteśmy wolni". Ale można też powiedzieć: "Kostnice są przygotowane" - dodał.

Mocne słowa prof. Horbana. "Kostnice są przygotowane"
Andrzej Horban (YouTube)

Profesor Horban w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" stwierdził, że w Polsce "system szczepień mamy taki sam jak w Izraelu, który jest nam stawiany jako wzór". - Kolejność jest ustawiona w ten sposób dlatego, aby duża liczba chorych nie blokowała służby zdrowia i żeby zmniejszyć liczbę zgonów. Wyjątkowość tej epidemii polega na tym, że jest to nowy wirus, relatywnie zakaźny, obdarzony średnią śmiertelnością: jeśli służba zdrowia dobrze funkcjonuje, to śmiertelność wynosi ok. 3 proc. (a obecnie nawet ok. 2 proc. - dodał.

Jednak 3 proc. naszego społeczeństwa to ponad milion osób. A jeśli załamie się system ochrony zdrowia, jak na początku epidemii w Lombardii, to śmiertelność wynosi nawet 10 proc. Katastrofa - kontynuował.

Ze szczepieniem jak z paleniem papierosów

Profesor Horban był dopytywany o zwiększającą się liczbę chętnych do zaszczepienia przeciwko COVID-19. Doradca premiera mówił w tym kontekście, że "ze szczepieniem jest tak, jak z paleniem papierosów: na każdej paczce jest napisane, że palenie szkodzi".

I co z tego? 20 proc. osób nadal pali. Nie ma przymusu, generalnie jednak rozsądny człowiek się szczepi, jeśli ma możliwość. Jeśli nie, to trudno. Można powiedzieć: "Jesteśmy wolni". Ale można też powiedzieć: "Kostnice są przygotowane" - kontynuował, cytowany przez "Wprost".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
🦍🦍🦍
12 miesięcy temu
A komory też przygotowaliscie🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Lol
12 miesięcy temu
My w tym kraju żyjemy chyba za karę.To nasze piekło albo czyściec
Bobik
12 miesięcy temu
Horban, Grzeskowiak kto im dał tytuł profesora?! Takie rzeczy opowiadac?!Wstyd!I to sa doradcy prezydenta?!!! Boze miej nas w opiece?
🐵🐵🐵🐵
12 miesięcy temu
DZIEKI PROFESORKU🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧🦧
Gosc2
12 miesięcy temu
Popieram zalecenia, gdyz zycie jest piekne i musze zrealizowac wiele zamierzen
Danuta55
12 miesięcy temu
Mądry człowiek nie wierzy oszustom!
Dres
12 miesięcy temu
Car Polski Jarosław już zaszczepiony, nawet dwa razy dla pewności.
Jaa
12 miesięcy temu
Horban dla kogo są kostnicę przygotowane, dla ciebie.
fanka
12 miesięcy temu
Jak mozna porownywac nasz kraj di Izraela tam jest wszystko dla czlowieka a w Polsce rzad sobie a reszta to parobki.balagan ze szczepionkami ze sluzba zdrowia balagan z calym zarzadzaniem jest tylko wielka burokracja .W innych krajach jak niemcy Anglia Izrael walcza o swojego czlowieka u nas rzad sie podpiera prawem tylko gdzie ono jest
JA...
12 miesięcy temu
Demencja czy coś?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić