Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Mongolia podjęła decyzję. Chodzi o Rosjan

Podziel się:

Mongolska Agencja Imigracyjna zapowiedziała, że ​​wyda pozwolenia na pobyt wszystkim Rosjanom, którzy o nie wystąpią. Poinformował o tym w piątek szef agencji Nerguyn Uuganbayar. Decyzja ma związek z rosnącą liczbą Rosjan przybywających do kraju, w odpowiedzi na ogłoszoną w Rosji mobilizację.

Mongolia podjęła decyzję. Chodzi o Rosjan
Wielu Rosjan opuszcza kraj od czasu ogłoszenia mobilizacji (EPA, PAP, OLGA IUNASHEVA)

W związku z ogłoszoną 21 września mobilizacją w Rosji, tysiące Rosjan w wieku poborowym opuszczają kraj. Na rosyjskich przejściach granicznych tworzą się wielokilometrowe korki. Większość rosyjskich obywateli wyjeżdża do Kazachstanu i Gruzji, wielu kieruje się także do Mongolii.

Mongolia przyzna zezwolenia na pobyt obywatelom Rosji

W ciągu nieco ponad tygodnia przez przejście graniczne Altanbulag wjechało do Mongolii już ponad 6 tysięcy Rosjan. W tym samym czasie około 750 osób przedłużyło swój pobyt w kraju, a ponad tysiąc Rosjan otrzymało porady w sprawie uzyskania przedłużenia pobytu w Mongolii.

Ponieważ liczby ta stale się powiększają, Mongolska Agencja Imigracyjna podjęła w tej kwestii zdecydowane kroki. Poinformował o nich w piątek szef agencji Nerguyn Uuganbayar.

Obywatele Federacji Rosyjskiej ubiegają się o pobyt w Mongolii przez określony czas. W związku z tą sytuacją podjęto decyzję o przyznaniu odpowiedniej kategorii zezwoleń na pobyt obywatelom Federacji Rosyjskiej, którzy złożyli wniosek - powiedział Uuganbayar, cytowany przez portal Ikon.mn.

Szef agencji wyjaśnił, że w Mongolii istnieje 56 różnych kategorii zezwoleń na pobyt. - Obywatele Rosji zalewają nasz kraj. Około 160 obywateli Rosji przedłużyło wizy na 30 dni. Obywatele Rosji w Mongolii mogą przebywać bez wizy przez 30 dni. W przypadku pobytu długoterminowego muszą uzyskać odpowiednią wizę – dodał Uuganbayar.

Zobacz także: Kto zniszczył gazociągi Nord Stream? Wiceszef MSZ: wiele wskazuje na to, że zrobiła to Rosja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić