o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

"Mam nadzieję, że zażartował". Morawiecki o obietnicy Kaczyńskiego

33
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki skomentował deklarację prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że ostatni raz zamierza kandydować na szefa partii. "Mam nadzieję, że tak tylko sobie zażartował"- mówił Morawiecki.

"Mam nadzieję, że zażartował". Morawiecki o obietnicy Kaczyńskiego
Mateusz Morawiecki o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z polityki "Mam nadzieję, że zażartował" (PAP)
bDzkthXF

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą" odniósł się do ostatniej deklaracji prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie stwierdził, że ostatni raz zamierza kandydować na szefa PiS i wkrótce może odejść z czynnej polityki.

Będę gorąco namawiał prezesa, by to nie był ostatni raz, by nadal integrował i wytyczał kierunki działania Zjednoczonej Prawicy. Prezes Jarosław Kaczyński był, jest i pozostanie gwarantem naszej skuteczności i jedności - powiedział Morawiecki
bDzkthXH

Kiedy przypomniano premierowi, że Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tzw. wieku kanonicznym - 75 lat przejdzie na emeryturę, prezes Rady Ministrów odpowiedział.

Mam nadzieję, że tak tylko sobie zażartował - odparł Morawiecki.

Premier Morawiecki mówił w wywiadzie również o pandemii koronawirusa i kolejnych ograniczeniach, które wprowadził rząd.

Apeluję nie tylko o ścisłe przestrzeganie tych reguł, ale też o zdrowy rozsądek. Wiem, że w najbliższym czasie MSWiA zamierza nałożyć dotkliwe kary na podmioty, które notorycznie omijają przepisy. Tu nie chodzi już tylko o szacunek dla prawa, ale o coś więcej - szacunek dla życia - mówił premier.
bDzkthXN

Szefa rządu zapytano o to, jak chce zachęcić rodaków do przyjęcia szczepionki na koronawirusa, stwierdził, że obecnie nie ma skutecznego leku na tę chorobę, więc szczepionka jest szansą na powrót do normalnego życia od III kwartału 2021 roku.

To szansa na to, żeby już lato było w miarę normalne. Mój apel jest jednoznaczny: trzeba przekonywać do szczepień, bo one są zasadniczym instrumentem walki z pandemią. (...) Szczepionki zmieniły nasze życie fundamentalnie, dzięki nim pozbyliśmy się innych okropnych chorób: ospy, tężca czy gruźlicy. Dlatego to niezwykle ważne, by poziom szczepień na koronawirusa był wysoki. Już 30–40 proc. zaszczepionej populacji to zmiana na lepsze. Jednak według najlepszej wiedzy epidemiologicznej dopiero zaszczepienie 60–70 proc. populacji daje niemal gwarancję szybkiego zwalczenia choroby. A więc i powrotu do gospodarczej normalności - wyjaśnia Morawiecki, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Prezes Rady Ministrów podkreślił również, że rząd robi wszystko by walka pandemią była jak najbardziej skuteczna. Morawiecki mówił m.in o przygotowaniach szpitali tymczasowych czy zakupie i dystrybucji pulsoksymetrów.

bDzkthXO
Staramy się opanować epidemię, ale nasza skuteczność zależy w dużej mierze od społecznej odpowiedzialności, od przestrzegania zaleceń, od respektowania zakazu zgromadzeń, od stosowania zasady DDM - podkreślił premier.

Morawiecki skomentował także protesty kobiet sprzeciwiającym się wyrokowi TK ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Polityk podkreślił, że prawa kobiet mocno leżą mu na sercu.

Wiem, że część kobiet, które protestują na ulicach, patrzy na dzisiejszą sytuację wyłącznie przez pryzmat aborcji. Dlatego zależy mi na przypominaniu tej szerokiej gamy rozwiązań społecznych, które zmieniły życie kobiet na lepsze, zwłaszcza matek, ale też kobiet na emeryturach. Wspomnę, chociażby emeryturę matczyną - to na Zachodzie mówi się o nieopłacanej i niewidocznej pracy opiekuńczej kobiet, a my postanowiliśmy ją nie tylko zauważyć, ale też po prostu wynagrodzić. (...) Panie mają często trudniej w życiu. Trudniej w sprawach zawodowych, własnego rozwoju, a także w życiu społecznym. I ja chciałbym to zdecydowanie zmienić - powiedział premier.
bDzkthXP
Zobacz także: Sylwester 2020. Cezary Tomczyk o obostrzeniach: gigantyczny absurd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkthYi
KOMENTARZE
(33)
Jaca
4 tyg. temu
Sądzę że większość narodu inaczej to widzi !!!
Jkl
4 tyg. temu
To mówi pan, który pod naciskiem jegomości w za ciasnych beretach zlikwidował Ustawę o IPN, co jest zdradą dyplomatyczną. O eksperymentach medycznych ma Polakach nie wspominając...Z resztą na taśmach prawdy dokładnie powiedział, co sądzi o Polakach i kto jest jego mocodawcą.
niestety
4 tyg. temu
Szczepionka na covid nie chroni przed zachorowaniem. Szczepionka na grypę nie chroni przed zachorowaniem. Jaka tu nadzieja?... Słabsze przechorowanie nie uchroni od skutków ubocznych... Premier powiedział: szczepionka nie jest przymusowa, ale... Gdy to "ale" będzie gorsze od przymusu, to co wówczas będzie?... Dobra i skuteczna szczepionka będzie po ponad pięcioletnim testowaniu, co najmniej. Czy będzie skuteczna przeciw mutacjom odzwierzęcym koronki?... - Dania wybiła parę tysięcy norek z koronką (Jutlandia Północna) bo przenosiła się na ludzi. Nawet Bill Gates się wypowiedział oficjalnie w wywiadzie, że skutki uboczne tych szczepionek będą znane najwcześniej po dwóch latach. Nikt z producentów nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionek. Chętni do testowania - powodzenia! Testerem tej szczepionki nie będę (z własnej woli) na pewno.
bDzkthYj
Fyb
4 tyg. temu
W każdym kraju musi być 60-70% zmanipulowanych ludzi, którzy wierzą tym indywiduom i dają się wodzić za nos. Gdyby tych ogarniętych było 60-70%, to tacy ludzie jak ten pan już dawno stracili by posadę, a kraj rządzony by był przez kompetentnych , prawdziwych Polaków. Niestety jak widać na załączonym obrazku oni koniecznie chcą zaszczepić te 60-70% aby utrzymać się przy władzy, ponieważ szczepionka zdusi wolna wole w zaszczepionych.
1650
4 tyg. temu
Morawiecki jak nie kłamie obywatelom to nawilża prezesowi
Najnowsze komentarze (33)
---
7 dni temu
Najgorszy rząd w Historii? WSZYSCY DO DYMISJI
Jedno zdanie
1 tyg. temu
Gdy pan Kaczyński miał honor to by odszedł z polityki ale jak widać oczywiście go nie ma?!
Gość
1 tyg. temu
Jaka partia taki rząd?
mit
3 tyg. temu
Osoba publiczna , która kłamie nie przedstawia wartości najgorszego psa .
bacz Turbaca
3 tyg. temu
trzymam go za słowo.
shaloom
3 tyg. temu
nos tego pana jest co raz dłuższy - Naród Polski to widzi i zapamięta
shaloom
3 tyg. temu
nos tego pana jest co raz dłuższy - Naród Polski to widzi i zapamięta
Żenada
3 tyg. temu
Jak za dawnych czasów w ZSRR będą wystawiać mumię na trybunę i poruszać jej ręką, żeby motłoch myślał, że wielki wódz wciąż czuwa...
bDzkthYb
AAAAAAAA
3 tyg. temu
Pałowanie kobiet to też był wasz żart. Gratuluje poczucia humoru.
Sylwia
4 tyg. temu
Miałam dostać prawo jazdy pod choinke !!!!! Ale się wnerwiłam!!! Uciekam z domu !!!
Święta
4 tyg. temu
Apeluje niech się poda do dymisji razem z nim
1234
4 tyg. temu
Panie Pinokio, my naród Polski, czekamy z niecierpliwością, aż ten mały człowieczek przestanie już mieszać w naszym pięknym kraju, a naród przy następnych wyborach pozbędzie się was raz na zawsze.
Nadzieja
4 tyg. temu
Kaczyński,trzymamy cię za słowo!!!
Haha ha
4 tyg. temu
Najwyższy czas żeby odszedł jeden i drugi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić