aktualizacja 

Incydent podczas mszy. Czarnek komentuje. "Absolutnie bezczelne"

733

Minister edukacji Przemysław Czarnek zarzuca Joannie Scheuring-Wielgus, że naruszała i zakłócała obrzęd religijny. Uważa, że przeszkadzała w odprawianiu mszy świętej "w sposób absolutnie bezczelny".

Incydent podczas mszy. Czarnek komentuje. "Absolutnie bezczelne"
Czarnek mówi o zachowaniu posłanki Lewicy (PAP)

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce 25 października br. w Toruniu. Podczas nabożeństwa do kościoła weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Jak informowała prokuratura, razem ze swoim mężem podeszła pod ołtarz, gdzie prezentowali proaborcyjne transparenty.

To zachowanie posłanki i jej męża odbiło się szerokim echem. Prokuratura zamierza postawić przedstawicielce Lewicy zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

To jest normalne działanie w granicach praworządności i państwo prawa tak powinno funkcjonować. Jeśli ktoś uporczywie coś takiego robi, to narusza przepisy prawa - przyznał minister edukacji Przemysław Czarnek podczas wywiadu w TVP Info.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Wszyscy to widzieli"

Jeśli jest przepis prawa i obowiązuje, to musi być przestrzegany. Przez panią Scheuring-Wielgus nie był przestrzegany, bo wszyscy to widzieli. Widzieliśmy, że naruszała i zakłócała obrzęd religijny, mszę świętą w sposób absolutnie bezczelny. To są rzeczy, które są karalne w polskich przepisach prawa - dodawał Czarnek.

Ocenił również, że w takich sytuacjach prokuratura po prostu musi działać. - A jeśli Lewica nie chce, żeby prokuratura działała na podstawie przepisów prawa, to jest kolejny dowód na to, że praworządność ma za nic - zaznaczał minister edukacji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić